FinExpert.e15.cz

Kde uzavřít pojistku občanské odpovědnosti?

Připravili jsme přehled pojištění občanské odpovědnosti.
Kde uzavřít pojistku občanské odpovědnosti?

Pojištění odpovědnosti z běžného občanského života vás kryje v situacích, kdy jste někomu povinni nahradit způsobenou škodu na majetku, finanční újmu nebo újmu na zdraví. Může jít o různé větší i menší nehody: například od vytopeného souseda, přes vaše dítě, které na návštěvě rozbije cennou sošku až po střešní tašku, která někomu spadne na auto a poškodí karosérii. Pojištění se vám bude hodit i v případě, kdy jste majitelem nemovitosti a někdo si na vašem zamrzlém chodníku zlomí nohu.

Wüstenrot

Tato pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti v občanském životě pouze jako součást pojištění domácnosti. Pojištění by vyšlo na 1 400 Kč ročně s limitem plnění ve výši 5 mil. Kč. Krytí je v rámci celé Evropy. Spoluúčast toto pojištění nezahrnuje.

Uniqa pojišťovna 

I Uniqa pojišťovna  nabízí pojištění občanské odpovědnosti pouze jako doplněk k majetkovému pojištění domácnosti. 

Standardně je pojistná částka 500 000 korun kryta v základu bez navýšení pojistného. Spoluúčast je stejná jako u spojeného pojištění domácnosti - 500 nebo 1000 korun. Pokud by chtěl být klient této pojišťovny pojištěn i pro odpovědnostní škody v cizině, například na služebních cestách, je třeba si takové krytí sjednat zvlášť. To samé platí i v případě řízení firemního automobilu při výkonu zaměstnání.

Jak dostat dlužné alimenty?

Jak dostat dlužné alimenty?

Přinášíme přehled několika možností, jak v této zapeklité situaci postupovat.

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna nabízí svým klientům pojištění občanské odpovědnosti zhruba za 1 korunu na den. Pojištění vás tedy vyjde na necelých 400 Kč ročně. Můžete si samozřejmě nastavit individuální částku limitů. Jinak má pojišťovna celkové limity nastavené takto: 1, 5 mil., 3, 5 mil. a 5,5 mil. korun. K pojištění odpovědnosti je také možné přidat připojištění domácnosti.

Allianz pojišťovna

Limit pro skutečnou škodu na věci, újmu při ublížení na zdraví a při usmrcení, jinou újmu na jmění činí 2 000 000 Kč, pro náhradu nákladů léčení vynaložených zdravotní pojišťovnou a pro náhradu dávek nemocenského pojištění činí 1 000 000 Kč.

Roční pojistné je od 1 350 Kč a vztahuje se na osoby žijící s pojištěným v domácnosti. Pojištění zahrnuje i přechodný pobyt na ostatním území Evropy.

Pokud by klient k tomuto pojištění chtěl mít i pojištění domácnosti, stálo by ho to asi 700 Kč.

Česká podnikatelská pojišťovna 

Výše pojistného se odvíjí od zvoleného limitu pojistného plnění. Pokud tedy klient zvolí nejnižší limity pojistného plnění, zaplatí na ročním pojistném 506 Kč. A v případě vzniku pojistné události pak pojišťovna vyplatí za újmu při ublížení na zdraví nebo při usmrcení dva miliony, za újmu na majetku milion korun.

Triglav pojišťovna

Triglav pojišťovna nabízí také pojištění odpovědnosti pro občany ve spojení s pojištěním k odpovědnosti k pojištění majetku. U tohoto pojištění jsou kryty škody, které způsobí členové pojištěné domácnosti třetím osobám. Pojištění v nejnižší variantě lze pořídit okolo 600 Kč ročně. 

AXA pojišťovna

U této pojišťovny zaplatíte za pojištění minimálně 500 Kč ročně. Opět jde o spojení pojištění domácnosti a občanské odpovědnosti. Limit pro újmu na zdraví nebo životě je 1 000 000 Kč, škody na majetku 500 000 Kč a finanční škody 100 000 Kč.

Slavia pojišťovna

U Slavia pojišťovny si vyberete balíček, který odpovídá potřebám, tedy rizikům, která vám ve vašem životě hrozí. Výhodou je také nulová spoluúčast. Za Pojištění odpovědnosti z činností v běžném občanském životě při nejnižší variantě zaplatíte 450 Kč.

Generali

U produktu Odpovědnost občanů klient zaplatí v nejnižší variantě (tedy 500 tis.) od 450 Kč. Klient se může také připojistit produkt Zvířata (pojištění odpovědnosti za psy, koně a hospodářská zvířata) nebo Evropa (rozšiřuje územní rozsah pojištění z ČR na Evropu). Pojištění občanské odpovědnosti je bez spoluúčasti.

ČSOB pojišťovna

Tato pojišťovna nabízí pojištění v limitu pojistného plnění 10 mil. do 2 000 Kč ročně při spoluúčasti 500 Kč. Samozřejmě si můžete zvolit i nižší variantu a platit tak méně. Pojištění se vztahuje i na újmu na území Evropy při přechodném pobytu. Také u ČSOB pojišťovny si můžete zvolit z několika variant pojištění a udělat si tak pojištění na míru.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

jj, z vlastních poznámek: Kooperativa: odpovědnos...
tma
3. 1. 2015, 10:41
Nějak jsem nezahlédl Kooperativu, když se srovnává t...
Mirek
13. 3. 2014, 11:55

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená