FinExpert.e15.cz

Kde se žije v Evropě nejlevněji?


JKL  |  28. 06. 2012 11:39

Nezáleží na tom kolik co stojí, ale kolik si toho mohu za svůj příjem dovolit koupit a v jaké kvalitě!

Existují státy ve střední Africe, kde jídlo na celý den stojí méně než 20 Kč. Takže "superlevné"! Ovšem toto jídlo jsou naprosté hnusy a šlichty a příjem obyvatel není větší než nějakých 500-600 Kč měsíčně v přepočtu.

Naopak existují vyspělé země, kde jídlo na den koupíte mnohokrát dráž - okolo 500 Kč, ovšem není problém tam mít příjem 200 000 Kč měsíčně i víc, takže i když je tam více než DVACETKRAT dráž, žije se tam mnohem lépe .

Tyhle statistiky o tom, jak je Rumunsko pomalu rájem na zemi jsou nejspíš demagogií nějakých úředníků z Bruselu. Místo, aby něco dělali, tak lidem "politicky vysvětlí", že jsou na tom vlastně ještě dobře, ba nejlépe!

Připomíná mi to Farmu zvířat od George Orwella: Zvířata neměla co žrát, ale Pištík vždy přišel a na grafech a číslech jim vždy ukázal, že se mají mnohem lépe než před tím a mají se vlastně dobře. Zvířatům připadalo, že se mají čím dál hůře, ale Pištík jim vždy na zázanamech ukázal, že se naopak mají stále lépe!

 | 
Ferin  |  03. 07. 2012 14:06

Typická reakce na článek, ve kterým se zrovna nepíše, že je ČR nejzkorumpovanější, nejhroznější, nejšpinavější, nejdražší a nejodpornější zemí na světě. Článek popisuje cenovou úroveň v jednotlivých zemí, dělá to dobře a s úrovní příjmů to nemá nic společnýho. Není to článek o životní úrovni, ale pomůcka třeba k nákupům. Životní úroveň popisují jiný statistiky a články, stejně jako třeba průměrnou mzdu apod. Takový statistiky jsou zas ale zcela nepoužitelný například pro turisty. Není třeba míchat jabka s hruškama, nikdo tady netvrdí, že je Rumunsko rájem na zemi, navíc nechápu, co s tím mají společnýho "nějací úředníci z Bruselu". Pokud už by to byla produkce EU, je za tím Eurostat (ten ovšem vychází pouze a jen z národních dat) a ten sídlí v Lucemburku. Tak neboj, máme se špatně, to si vzít nenecháme!

 | 
accettoN  |  28. 06. 2012 19:57

Toto je clanek jak nevim(nechci napsat) co...

Ano, je hezke ze v CR je levneji nez v jinych statech, ale taky je tam mzda tretinova nez je v jinych zemich. To, ze si urednici mohou v bruselu delat takoveto pruzkumy znaci, ze nevi NIC o techto statech, ktere maji nizsi prijmy, nez jejich domovske...

Opravdu by me pobavilo sledovat, jak evropsti cinitele ziji v cesku na 3 mesice a maji prumerny plat na vse, co ostatni..

Urcite by nevyzili(a prumerny plat je mnohem vyssi, nez co maji vetsina)

 | 
v.sp  |  28. 06. 2012 21:21

Příjmy se samozřejmě sledují taky, na to jsou jiné průzkumy a řeší se tam i kolik lidí má pod 60% meidánu apod. Není třeba to počítat znova, stačí si jen ta čísla srovnat. (A že to neudělá novinář, za to Bruselník už nemůže.)

A Eurostat dělá i další průzkumy, kdy se počítá např. kolik % rodin má alespoň obden maso, mohou platit nájem včas apod. http://zpravy.idnes.cz/cesi-jsou-podle-dat-z-eur... ...

 | 
čtenář  |  06. 07. 2012 23:51

Mohl by někdo z klausohujerských euroskeptiků vysvětlit, co je špatného na tom, že EU dělá srovnávací studie úrovně v jednotlivých zemích EU ?

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená