FinExpert.e15.cz

KBC ASSET MANAGEMENT: Rozvoj na Novém Zélandu a v jihovýchodní Asii

KBC Asset Management převzal 51% podíl ve společnosti Liontamer, předním specialistovi na strukturované investiční produkty na Novém Zélandu a v Austrálii.

Po nedávném rozjezdu join-venture společnosti KBC-Goldstate se sídlem v Číně je akvizice na Novém Zélandu dalším krokem k naplnění strategie zahraniční expanze KBC Asset Management mimo její hlavní trhy.

Liontamer je lídrem na rychle rostoucím novozélandském trhu v oblasti strukturovaných investičních produktů. Spravuje aktiva ve výši 200 milionů novozélandských dolarů (cca 108 milionů EUR). Podle Stefana Duchateaua, generálního ředitele KBC Asset Management „…je pro KBC akvizice na Novém Zélandu velmi důležitý krok kupředu v dalším rozvoji operací v oblasti jihovýchodní Asie a Pacifiku a pootevřením dveří obrovskému potenciálu, který tento region skýtá.“

Úspěšný model distribuce a rozvoje používaný KBC Asset Management na tzv. druhém domácím trhu, tedy ve střední Evropě, se ve své akviziční politice snaží implementovat také v Asii a Pacifiku. Jedinečné know-how hlavně v oblasti strukturovaných fondů a společensky odpovědných investic (tzv. „CSR investice“) otevřely před KBC Asset Managementem další možnosti expanze. Jako příklad lze uvést novou spolupráci s madridskou společností Caja či zastoupení v Nizozemsku, Švýcarsku a v USA. Všechny tyto kroky jsou motivovány rostoucím zájmem investorů, drobných i institucionálních, o investice do tzv. CSR fondů. Na hong-kongském trhu KBC Asset Management úspěšně uvedl několik těchto produktů a získal do správy aktiva téměř 1 miliardy USD. V Jižní Koreji se objem investic do CSR fondů v současnosti vyšplhal na 300 milionů EUR. I na Tchajwanu se připravuje start těchto nových produktů ve spolupráci s místní společností Concord.

Hlavní oblastí zájmu KBC Asset Management zůstává druhý domácí trh KBC,  země střední a východní Evropy. Zde společnost spravuje aktiva ve výši 10,6 miliardy euro, zainventovaných převážně do zajištěných fondů. Podle většiny zahraničních analytiků jsou právě tyto trhy ještě v počátečním stádiu vývoje a nabízejí tak perspektivu dalšího růstu. Stávající podíl KBC Asset Management na Slovensku a Maďarsku představuje 11 %, resp. 18 %, podíl v České republice je o něco vyšší než 28 %.

Společnost KBC Asset Management je jedním z tahounů růstu celé skupiny KBC. K 31. březnu 2007 KBC Asset Management spravovala aktiva ve výši 160 miliard euro, což je meziroční nárůst o 12 % a ve srovnání se situací před 5 lety jde dokonce o celých 120 % nárůst. Za tento růst vděčí KBC Asset Management aktivní akviziční politice ve střední a východní Evropě a v oblasti jihovýchodní Asie prostřednictvím perspektivních smluv o spolupráci nebo o joint venture.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená