FinExpert.e15.cz

KBC a ČSOB získaly za své fondy několik ocenění

Praha, 24. února 2014

Celkem dvanáct ocenění v soutěži European Structured Products Awards 2014 obdržely KBC a ČSOB. Jedná se o výsledky v kategoriích prodej, distribuce a výkonnost strukturovaných produktů v loňském roce. ČSOB tak potvrdila, že právem zaujímá přední místo na českém investičním trhu. Banka také získala první cenu za Konzervativní dluhopisový fond ve společné analýze Fincentrum & Forbes Investice roku 2013.  

ČSOB získala v soutěži European Structured Products Awards 2014 za Českou republiku nejvyšší ocenění ve všech měřených oblastech (prodej, distribuce a výkonnost). „Ocenění si vážíme. Od roku 2000 jsme uvedli na český trh téměř 400 zajištěných a strukturovaných produktů. Jejich obliba mezi českými investory neustále roste, neboť jsou považovány za stabilizační složku investiční části portfolií,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. ČSOB bodovala také na Slovensku, kde vyhrála všechny hlavní kategorie.

Ceny udělené ČSOB a KBC jen zvýrazňují evropský význam obou subjektů a jejich klíčovou roli v segmentu strukturovaných produktů. „Jako skupina jsme předními tvůrci, manažery a distributory strukturovaných produktů v rozsahu celé Evropy, proto se není čemu divit, že v celoevropském měřítku KBC předstihla řadu velkých tradičních společností,“ doplňuje Jan Barta.  

Ocenění byla udělena mezinárodní organizací Structured Retail Products, která byla založena jako datová a ratingová agentura v roce 2003. Významně se zasloužila o zavedení strukturovaných produktů na trhu ve Velké Británii a v současnosti patří mezi přední globální agenturu v tomto segmentu. 

Své výsadní postavení na českém trhu ČSOB obhájila i v lokální soutěži Fincentrum & Forbes Investice roku 2013. V kategorii Konzervativní dluhopisový fond 2013 vyhrál KBC Multi Interest CSOB CZK Medium. „Ocenění jsme získali na základě analýzy investičního trhu. Hodnocení fondů je založeno na objektivních kritériích při respektování podmínky dostupnosti produktu pro běžného klienta,“ vysvětluje Jan Barta. V rámci letošní soutěže bylo porovnáno 728 podílových fondů. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená