FinExpert.e15.cz

KB: Výrazné zlevnění hypoték a další změny v Sazebníku Komerční banky

V Praze 8. července 2008 – Komerční banka s platností od 1.8.2008 přichází s několika novinkami ve svém Sazebníku. Všechny směřují k větší jednoduchosti a srozumitelnosti pro klienty.

Mezi nejvýznamnější změny patří výrazné snížení a zjednodušení poplatků u hypoték. První změnou je zavedení jednotného poplatku za zpracování hypotečního úvěru ve výši 2 900 Kč namísto současných 0,8 % z objemu hypotéky, minimálně 9 000, maximálně 28 000 Kč. Výrazné zjednodušení banka zavádí také do poplatku za ocenění nemovitosti. Stávající zpoplatnění pohybující se v intervalu od 3 100 do 15 000 korun nahrazuje jednotným poplatkem ve výši 3 500 Kč pro byt, respektive 4 500 Kč pro dům. Klient tak i u tohoto poplatku předem přesně ví, jakou částku zaplatí. Banka současně sjednocuje poplatky za výpisy zaslané poštou na 20 Kč a stejně jako u běžných účtů nabízí klientům zdarma elektronický výpis z hypotečního účtu.

„Letními změnami v sazebníku Komerční banka sleduje dlouhodobý cíl zjednodušování a zvyšování transparentnosti struktury poplatků. Řada poplatků nastavených v minulosti navíc dnes již neodrážela současnou strategii banky. V případě hypoték tak spolu s nedávným snížením úrokových sazeb neustále posilujeme jejich atraktivní cenovou politiku“, uvádí Zdeněk Mojžíšek, výkonný ředitel pro marketing KB.
 
KB dále snižuje poplatek za vyřízení Osobního úvěru. Nově bude činit 0,8 % z výše úvěru, minimálně 500 korun. Například u úvěru ve výši 50 000 korun tak klient ušetří 450 korun, tedy zhruba 50 % oproti původní částce. Perfektní půjčka zůstává i nadále zcela bez poplatků.
 
Změny v Sazebníku se dotkly rovněž šeků, u kterých byla výrazně zjednodušena poplatková struktura a celá oblast se tak stala pro klienty rozhodně srozumitelnější a přehlednější. KB zjednodušila i konstrukci poplatku za hotovostní vklad provedený třetí osobou, a to z 0,15 %, minimálně 45 korun na jednotnou výši 50 korun. Všem, kteří tuto službu využívají, samozřejmě doporučujeme využít bezhotovostních převodů, které jsou výrazně pohodlnější a pro vkladatele i podstatně levnější. Nová je také cena služby Mojekarta – vlastního designu na platební kartě. Studenti, kteří patří mezi klienty s největším zájmem o tuto službu, zaplatí pouze 49 korun ročně, ostatní zákazníci pak 99 korun ročně.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená