FinExpert.e15.cz

KB: Úvěry na Vánoce jsou stále oblíbenější

Letos již ve druhém týdnu měsíce listopadu vyvrcholil v Komerční bance (KB) zájem o bankovní úvěry typu spotřebitelský úvěr, kreditní karta a povolený debet. Stále více lidí využívá tyto formy financování vánočních dárků. Každoročně se také výše vyšplhá průměrná částka, kterou si klienti půjčují.

Spotřebitelské úvěry

V předvánočním období bylo u KB sjednáno o 46 procent více spotřebitelských úvěrů než ve stejném období v roce 2004. Zájem narostl oproti ostatním měsícům letošního roku o 57 procent a objem spotřebitelských úvěrů přesáhl 1 miliardu korun (říjen až prosinec 2005). Průměrná výše spotřebitelského úvěru je kolem 90 tisíc korun. Objem nově poskytnutých úvěrů byl v listopadu tohoto roku téměř 614 milionů korun, což znamená 50procentní nárůst oproti listopadu roku 2004 (407 milionů). Z hlediska objemu má KB 12% podíl na trhu spotřebitelských úvěrů.

Spotřebitelské úvěry využívají klienti pro realizaci větších investic, protože nabízí větší úvěrový rámec a splácení formou pravidelné měsíční splátky, což klientům umožňuje velmi dobře odhadnout své budoucí měsíční náklady. Mezi nejoblíbenější spotřebitelské úvěry patří Perfektní půjčka, kterou KB nabízí bez poplatků a kde pro své klienty připravila KB výhodnou předvánoční nabídku: půjčte si 30 000 korun na vánoční dárky pro vaši rodinu za pouhých 639 korun měsíčně.

Kreditní karty

V období před Vánoci získalo téměř 8 tisíc klientů kreditní kartu KB. Ve stejném období loňského roku to bylo 6 tisíc klientů, což představuje téměř 30% nárůst zájmu o kreditní karty jako vhodného nástroje pro financování vánočních dárků. Průměrná výše úvěru, který klienti KB díky kreditní kartě získávají, se pohybuje kolem 40 tisíc korun. Podle údajů Sdružení pro bankovní karty má KB 17procentní podíl na trhu.

O kreditní kartu mají zájem především klienti ve věku od 25 do 34 let, kteří za nejdůležitější považují možnost stálého a snadno přístupného úvěru. Využívají ji častěji ženy než muži. * Úvěr lze využívat i v zahraničí díky mezinárodní platnosti kreditních karet KB. Nespornou výhodou je také čerpání úvěru bez platby úroků (bezúročné období) a dalších služeb, které jsou součástí zvoleného typu kreditní karty (pojištění na cesty do zahraničí či pojištění proti ztrátě schopnosti splácet čerpaný úvěr).

Povolený debet

Povolený debet je další možností jak získat více peněz v předvánočním období. Lidé jej využívají především jako trvalé finanční rezervy na malé neočekávané výdaje. Povolené debety jsou tak finančním nástrojem hojně využívaným po celý rok. V průběhu října a listopadu dosáhla KB oproti stejnému období minulého roku 12procentního nárůstu počtu klientů, kteří povolený debet využívají.

Charakteristika skupiny obyvatelstva, která má zřízen povolený debet je velmi podobná klientům, kteří využívají spotřebitelské půjčky. Podle výzkumu Gfk Bankovnictví využívají povolený debet především muži ve středním věku.*

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená