FinExpert.e15.cz

KB nabídne vyřízení spotřebitelského úvěru on-line

Od listopadu Komerční banka spustí řadu inovací internetového bankovnictví. Aplikace bude fungovat v nových operačních systémech, bude podporovat nové internetové prohlížeče a nabídne další funkce.

Jednou u novinek bude možnost vyřídit spotřebitelský úvěr kompletně on-line, tedy klient nebude muset navštívit pobočku. Průvodce v aplikaci Mojebanka pomůže klientovi vyplnit žádost, po jejímž schválení budou připsány požadované peníze přímo na jeho běžný účet. V případě žádosti o kreditní kartu bude nutné z důvodu bezpečnosti navštívit pobočku jednou, a to při vyzvednutí připravené karty.

Na internetu bude moct sledovat aktuální stav vyřízení žádosti – zde budou k dispozici rovněž všechny smlouvy spojené s úvěrovými produkty. „V průběhu listopadu se nová funkčnost projeví nejprve u klientů, kteří již prošli scoringem banky. V menu internetového bankovnictví mají již dnes odkaz s personalizovanou nabídkou úvěrových produktů. U ostatních klientů se zobrazí nová nabídka v březnu příštího roku,“ uvedl vedoucí pro přímé bankovnictví Komerční banky Mojmír Prokop. 

Uživatelé internetového bankovnictví mohou prostřednictvím aplikace Mojebanka také uzavřít smlouvu s Investiční a kapitálovou společností Komerční banky (IKS KB) a zároveň investovat do jí spravovaných podílových fondů. Podle směrnice Evropského společenství MiFID (The Markets in Financial Instruments Directive) bude do procesu uzavírání smlouvy s IKS KB vložen tzv. Investiční dotazník, jehož cílem je zjistit investiční záměry zákazníka a ověřit, zda má klient přiměřené znalosti a zkušenosti s investováním. Výsledek dotazníku bude mít informační charakter a stane se součástí uzavřené smlouvy.

Rozšíří se také spektrum operačních systémů a internetových prohlížečů, na kterých bude možné přistupovat do aplikace internetového bankovnictví. Aplikace Mojebankabude nově funkční na operačních systémech Microsoft Windows Vista, Linux a MacOS. Výčet podporovaných prohlížečů se rozšíří o Mozilla Firefox, Opera, Konqueror a Safari. Konkrétní verze a kombinace operačních systémů a internetových prohlížečů, pod kterými je Mojebanka a Expresní linka Plus testována a je funkční, jsou uvedeny v technických podmínkách. Profibanka a Přímý kanál budou nově funkční také v operačním systému Microsoft Windows Vista.

Internetové bankovnictví Komerční banky využívalo k 30.6.2007 takřka 400 tis. klientů (meziroční nárůst o 21 %). Jen v roce 2006 zadali klienti KB přes internet transakce v objemu přesahujícím 2,4 bilionu korun.

Zdroj: tisková zpráva KB

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Vzkaz pro Mojmira ;-)
Rafter
1. 11. 2007, 09:11
Re: Vzkaz pro Mojmira ;-)
D
31. 10. 2007, 22:47
Vzkaz pro Mojmira ;-)
Rafter
30. 10. 2007, 10:42

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená