FinExpert.e15.cz

KB mění od nového roku sazby

Zde je výčet změn, které Komerční banka od nového roku zavádí:

S platností od 1. ledna 2008 banka ruší poplatek za elektronický výpis z účtu pro klienty z řad občanů a podnikatelů. Výpisy z účtu zasílané poštou nebudou nově součástí balíčků Ideal Konto, Perfekt Konto a Expres konto. Perfekt konto i Expres konto obsahují elektronické výpisy z účtu. 

U papírového výpisu z účtu banka s platností od 1.1. 2008 zohlední úpravy cen, ke kterým přistoupila Česká pošta. V ceně papírového výpisu bude zahrnuta výše poštovného, která činí 10 Kč, a také cena za tisk výpisu rovněž ve výši 10 Kč. 

Od 1. ledna se dále pro klienty z řad občanů snižuje měsíční poplatek za službu internetového bankovnictví Mojebanka, a to ze 44 na 39 korun. Stejný měsíční poplatek 39 Kč bude KB účtovat také za telefonní bankovnictví Expresní linka; dosavadní cena činila 55 Kč měsíčně. K mírnému navýšení dochází u služby Mobilní banka, a to z 15 na 19 Kč. Elektronické bankovnictví zřízené v rámci balíčků zůstává zdarma.

Balíček Ideal bude od nového roku stát 22 koruny, namísto stávajících 36 Kč a poplatek za vedení Perfekt konta se sníží ze současných 59 na 49 Kč. 

Změní se také ceny některých transakcí. Za výběr z bankomatu KB zaplatí klienti 5 Kč a za výběr z bankomatu cizí banky pak 35 korun, a to namísto stávajících 6 respektive

39 Kč. Klienti mohou samozřejmě dále využívat u bankomatů KB výběry zdarma, počet těchto výběrů závisí na typu používané platební karty.

K navýšení o 1 Kč dochází u poplatku za transakci provedenou prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví, cena odchozí transakce tak bude činit 4 Kč. Tato úprava se netýká balíčků, u kterých jsou transakce zdarma zahrnuty již v ceně balíčku.

O 1 Kč se také zvýší cena za zaslání SMS zprávy vyžádané klientem, která bude stát 2,50 Kč. Klient má možnost nastavit si zasílání SMS zpráv efektivně, např. pouze při pohybu na účtu převyšující definovaný limit, a počet odeslaných SMS tak omezit. Klient také stále může získávat informace o pohybu na svém účtu zdarma, a to prostřednictvím e-mailů. Toto zvýšení se netýká SMS zpráv vyžádaných bankou pro autorizaci transakcí prováděných prostřednictvím internetového bankovnictví. 

K výraznému snížení dojde u příchozí Europlatby, jejíž cena se snižuje na 145 Kč. Plná verze nového Sazebníku bude klientům k dispozici od 1. prosince na internetových stránkách KB a na všech obchodních místech.

 

Viz tisková zpráva KB zde.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

To už je vážně hodně
Lukáš
10. 12. 2007, 09:37
email
Rafter
4. 12. 2007, 09:15

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená