FinExpert.e15.cz

KB EU Point: Také malé podniky v Praze mohou dosáhnout na evropské dotace

V Praze, 23. února 2009 - O dotace na investiční projekty mohou v právě vyhlášeném Operačním programu Praha - Konkurenceschopnost žádat veřejné i podnikatelské subjekty. Šanci na přidělení dotace zvýší kromě kvalitně zpracované žádosti také zajištěné financování projektu (výpis z účtu, příslib úvěru či úvěrová smlouva). Žádosti o dotaci mohou žadatelé předkládat osobně na odboru fondů EU Magistrátu hl. m. Prahy do 5. března 2009.

Pro malé a střední podniky je v kapitole 3.3 vyčleněna podpora v objemu 150 milionů Kč. „Šance získat dotaci je pro žadatele z Prahy výrazně nižší, než pro žadatele v ostatních regionech. Na vysoký počet žadatelů zde totiž připadá významně nižší objem dotací. Kvalitně zpracovaný projekt a zajištěné financování jsou proto klíčovým předpokladem pro úspěch,“ uvedl Jan Hanuš, vedoucí KB EU Point.

V Operačním programu Praha - Konkurenceschopnost uspělo v loňském roce 36 % žadatelů (celkem bylo podáno 84 žádostí o dotaci). Šanci na úspěch zvyšuje také inovativnost projektu. „Podporovány nebudou projekty v oblasti cestovního ruchu a stravování, které budou podpořeny v rámci zvláštní výzvy na konci letošního roku,“ doplnil Jan Hanuš.

Kromě poradenství se zpracováním žádosti a financováním, které získají žadatelé zdarma v KB EU Point, mohou získat žadatelé za výhodných podmínek také poradenství některé ze specializovaných poradenských agentur v oblasti evropských dotací. V rámci výzvy jsou totiž uznatelné také výdaje na zpracování projektu až do výše 5 % celkových uznatelných nákladů.

Služeb KB EU Point využil také jeden z úspěšných žadatelů o dotace v poslední výzvě operačního programu, pražská společnost FORMKOV spol. s r.o. Díky podpoře z Operačního programu Praha - Konkurenceschopnost mohla společnost vybudovat nejmodernější 3D laserové centrum v České republice. Nové laserové centrum umožňuje vysoce přesné řezání kovů a výrobu hotových dílů z různých materiálů s vysokou přesností.

„Spolupráce s KB EU Point nám pomohla především v nastavení správných parametrů financování projektu. Na radu specialisty Komerční banky jsme v rozpočtu projektu ponechali rezervu na kurzové výkyvy mezi dobou předložení žádosti a jejím schválením. Podobné nastavení parametrů bude důležité také pro žadatele v aktuální výzvě, především z důvodu aktuálních výkyvů kurzu koruny vůči euru,“ uvedl Ladislav Štemberk, generální ředitel společnosti FORMKOV.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená