FinExpert.e15.cz

KB: emboska pro studenty s pojištěním za dvacku


Hodik  |  23. 09. 2005 11:19

Ta embosovaná karta je naprd. Nejde s ní platit přes internet. Včera jsem chtěl zaplatit Skype, a platbu nevzal. Zase jsem se nechal nachytat reklamním letákem. Pěkně mně ta Komerčka štve, jsou to vyhozený peníze.

 | 
Dalibor Chvátal  |  23. 09. 2005 12:40

Ale funguje, je potřeba ji nechat odblokovat na internetové transakce. Já vím, že na pobočkách se jim to moc nechce dělat, že KB preferuje svoji interetovou kartu, ovšem na vlastbí žádost to jde. Tento problém jsem měl u Makro karty a běžně s ní už platím na internetu.

 | 
Hodik  |  23. 09. 2005 12:51

Tak to jsem vůbec nevěděl. To je přesně ono o čem píšu: když si u nich otvíráte účet, namažou vám med kolem pusy, ale řeknou jen půlku pravdy. O nějakém zablokování plateb přes internet nepadlo při podpisu smlouvy ani slovo. Tu kartu jsem si zařizoval právě s úmyslem, že budu přes internet platit.

 | 
Hodik  |  23. 09. 2005 11:30

Chci varovat všechny studenty, aby se nenechali nachytat reklamními letáky našich bank, včetně KB. Mám studentský účet u KB a ČS už přes pět let, takže můžu srovnávat. Před časem jsem vyzkoušel i studentské účty u eBanky, ČSOB, Union banky, HVB, a ještě asi u dvou bank (už jsem zapo,něl), ale vždycky po několika měsících jsem je zrušil.
Objektivně musím říct, že ČS a KB mají studentské účty nejpropracovanější a jde o vcelku kvaltivní a výhodné nabídky.
Musíte si ale pořádně prostudovat podmínky, což je čtení na několik dní. A stejně vždycky něco přehlédnete a zjistíte to až po několika týdnech - obvykle na výpisu z účtu :(
Tak např. tento článek na Finexpert je jen okopírovaný text z nějaké reklamy. Autor článku si informace neověřoval. Např. nemůžete mít současně zdarma telefonní a interentové bankovnictví, to není pravda. Můžete mít jen jedno, další za příplatek 45 Kč měsíčně. Příspěvek 333 Kč je jen, když budete 1x měsíčn platit u obchodníka (chudáci obchodníci, co musí za vás platit bance poplatek - přijde mi to od bank jako vydřidušství a nehoráznost, z tohoto důvodu u drobných obchodníků nikdy kartou neplatím, je mi jich líto). V tomto článku jsou i jiné blbosti, ale už se mi ho nechce číst znova, abych autora opravil.
Holt se každej musí prokousat podmínkama sám.
Ale co mám zkušenosti tak banky si dost vymýšlí.
Třeba ČS mi nabídla kartu Maestro, s tvrzením, že je zdarma. Jenže zdarma je jen Visa Elektron, za Maestro musíte zaplatit 200Kč, přitom vlastnosti ty karty mají stejný. No jo, přátelé, nenechte se nachytat, a hlavně nevěřte hezkým 20tiletým blondýnám s velkým výstřihem za přepážkama ČS. Ty jsou většinou úplně mimo.

 | 
VtS  |  23. 09. 2005 14:28

Tak nevím, účet u KB mám asi dva roky - právě Gaudeamus - tedy ještě ten starý, ne Gaudeamus^2. V bance mi nabízeli přechod, ale ta slečna byla dost rozumná a řekla mi výhody i nevýhody, takže jsem od změny naštěstí upustil, poté co jsem si přečetl toto jsem si skoro jistý že si nechám "starý" Gaudeamus... Např. používám telefonní i net bankovnictví zadarmo, příspěvek 333 kč mám tak jako tak... jediné co se mi nelíbí je, že se sice "za výpisy z účtu neplatí" a "platební karta je zdarma", ale výpisy z platební karty se platí a nejdou zrušit...

 | 
Hodik  |  23. 09. 2005 11:41

Abych to dokončil. Půjčil jsem si 50.000 Kč, abych si zaplatil svoje náklady na semestr studia v zahraničí, ale vrátit musím 75.000 - tedy přeplatím 15.000. Splácet to budu 7 let. Musel jsem mít ručitele, není pravda, že mi banka půjčí jentak. Ručitele potřebujete (ale stačí rodič). Ručitel musí mít příjem alespoň cca 11.000 čistého měsíčně, což je sice v Praze brnkačka, ale v regionech takový plat má jen málokdo. Takže půjčka je pro řadu klientů-studentů stejně nedosažitelná.
KB mi půjčku dala, protože jsem u ní klientem už od svých 18 let. ČS mi nechtěla dát půjčku ani 20.000 Kč, ale důvody neznám. Možná proto, že jsem u ní klinetem jen rok.

 | 
Hodik  |  23. 09. 2005 11:58

Když už jsem v tom nadávání na banky. Komerčka mi už řadu let pije krev, protože její internetové bankovnictví, za které jsem celkově už zaplatil několik tisíc korun, funguje jenom v Internet Exploreru. Pro většinu lidí se to může jevit jako prkotina, ale já jezdím často do zahraničí, a ke svému účtu bych se potřeboval připojovat i v internetových kavárnách, což bohužel v 99% případů u KB nefunguje (naopak eBanka a ČS jsou v pohodě, na jejich účet se v inetkavárnách napojím). TUž se mi stalo, že když jsem byl v cizině, nemohl jsem zapltit nájem a jiný platby jenom proto, že programátoři KB byli líní a naprogramovali to špatně. Jde o to, že ta aplikace KB vyžaduje jakési javové prostředí (nerozumím detailům, nejsem technik), které ale bývá v internetových kavárnách zakázáno. Znovu opakuji, že eBanka a ČS mi funguje bezproblémů, jen ke KB se nedá připojit. Komerční banka mi tímto KOMPLIKUJE ŽIVOT!!!
Jinak je ale KGB dnes už levnější než eBanka, takže v poho.

 | 
Hodik  |  23. 09. 2005 12:00

Ověření konfigurace počítače

Internetový prohlížeč Prohlížeč není podporován NOOK
ActiveX ActiveX nejsou povoleny NOOK
Dodavatel prostředí Java v prohlížeči Žádná podporovaná metoda spuštění Java appletu nebyla nalezena NOOK
Java v prohlížeči Java není nainstalována nebo není povolena v prohlížeči NOOK

 | 
pablo  |  25. 09. 2005 20:15

Přesně tak. Ať je eBanka drahá jak chce, její vždy a všude funkční internetové bankovnictví je dostatečným důvodem nehledat jinou banku.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená