FinExpert.e15.cz

KB a VŠE odstartovaly první ročník soutěže o nejlepší doktorskou disertační práci

Komerční banka ve spolupráci s  Fakultou mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze (FMV VŠE) vyhlásila v letošním roce 1. ročník Soutěže o nejlepší doktorskou disertační práci. Odborná porota vybrala tři nejhodnotnější doktorské práce zaměřené na oblast ekonomie, bankovnictví a finančnictví, které získají finanční podporu Komerční banky.

První místo za nejlepší doktorskou disertaci získal Ing. Martin Záklasník, Ph.D., s tématem „Příčiny a průběh měnových krizí ve světové ekonomice – komparativní analýza“, druhým nejlepším se stal Mgr. Tomáš Doležil, LL.M.Eur, Ph.D., s doktorskou prací „Regulace koncernu z pohledu komunitárního práva – doporučení pro rekodifikaci českého obchodního práva“ a bronzovou příčku obhájila Ing. Martina Jiránková, Ph.D., s disertací na téma „Úloha národních států v období globalizace (ekonomický aspekt)“.

 „KB, díky těsné spolupráci s řadou prestižních vysokých škol, dlouhodobě podporuje nadané studenty a absolventy v jejich profesionálním rozvoji, vědecké činnosti a získávání praktických zkušeností. Jsme významnou finanční institucí na českém trhu, což pro nás představuje i určitý celospolečenský závazek. Být partnerem při vzdělávání a výchově finančních odborníků považujeme nejen za skvělou investici do budoucnosti, ale i záruku úspěšného rozvoje celé naší společnosti,“uvedl u příležitosti předání cen vedoucí Projektů lidských zdrojů KB Bruno Gerin-Roze.

„Společenský vývoj a nové podmínky v České republice si vyžadují jejich permanentní zohledňování nejen při vytváření právně organizačního rámce doktorského studia, ale také při zkvalitňování činnosti všech účastníků doktorského studia v příslušných programech a oborech. Soutěž Komerční banky o nejlepší doktorskou disertační práci se stala jedním z motivačních nástrojů našich doktorandů k napsání co nejkvalitnější disertace. Umožnila však fakultě ocenit i publikační činnost a přínos doktoranda k rozvoji školícího pracoviště v době jeho studia na FMV. Filosofie, kterou sdílí KB, je tudíž příslibem dobré spolupráce s fakultou i v budoucnu,“ řekla Prof. Ing. Dana Zadražilová, CSc., děkanka FMV VŠE.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená