FinExpert.e15.cz

Kavárna POTMĚ otevírá

Praha, 6. června 2011

Dnes se na pražském Ovocném trhu otevírá Kavárna POTMĚ, na jejíž stavbě se tradičně podílejí zaměstnanci finanční skupiny AXA. Více než 40 dobrovolníků pomáhá nejen při konstrukci kavárny, ale i při asistenci nevidomým členům personálu. Kavárna bude otevřena do 22. června denně od 10 do 21 hodin. Minulý týden se zaměstnanci skupiny AXA v Brně také zapojili do organizace Dne dětí pro školu pro zrakově postižené.

„Skupina AXA je generálním partnerem projektu Světluška a naši zaměstnanci hrají v tomto partnerství důležitou roli. Každoročně se jejich hlásí více na dobrovolnickou práci a také společně s našimi klienty přispívají do kasiček během sbírky na našich pobočkách,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

AXA je generálním partnerem projektu Světluška již šest let a každoročně na něj Nadačnímu fondu Českého rozhlasu přispívá částkou 2 miliony korun. Na stavbě Kavárně POTMĚ, která je součástí projektu Světluška, se dobrovolníci z řad zaměstnanců finanční skupiny AXA podíleli již počtvrté. I díky jim si tak nyní mohou návštěvníci kavárny vyzkoušet jedinečný zážitek – vychutnat si vynikající kávu v naprosté tmě.

Slavnostnímu otevření Kavárny POTMĚ bude přítomna patronka nadace Světluška, Aneta Langerová. Ta se také aktivně zapojí do obsluhy návštěvníků. Vedle ní bude kavárnu otevírat i herec Ivan Trojan. O zábavu se vedle Márdiho z hudební skupiny Vypsaná Fixa, Ivana Hlase a Jiřího Schmitzera postarají i hudebně talentované nevidomé děti.

Letošní ročník otevření Kavárny POTMĚ bude doprovázen historicky první fotografickou výstavou dvanácti portrétů nevidomých kavárníků v cyklu nazvaném Jsme stejní?, jak jinak než v absolutní tmě. Proto si návštěvníci výstavy budou muset na každý portrét posvítit baterkou.

Přes 20 zaměstnanců finanční skupiny AXA také v minulém týdnu během Dne dětí pomáhalo organizovat zábavný program pro žáky brněnské Střední, základní a mateřské školy pro zrakově postižené v Kamenomlýnské ulici. Stejně jako jejich pražští kolegové se tak zapojili do celosvětového týdne společenské odpovědnosti CR Week.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená