FinExpert.e15.cz

Kartou Visa už zaplatíte i přes mobil

Společnost Visa uvedla první zabezpečené řešení mobilního obchodování v Evropě. Verified by Visa je první zabezpečený systém umožňující provádět transakce pomocí mobilních telefonů.
Společnost Visa Europe představila nové řešení “Verified by Visa“ pro mobilní telefony. Mobilní obchodování (neboli m-commerce) by tak mohlo dosáhnout zcela nové úrovně zabezpečení a zároveň se zvýší komfort uživatelům karet. První zemí, v níž Visa nabízí službu “Verified by Visa“ na mobilních telefonech, se stalo Švýcarsko. Švýcarským držitelům karet může Visa tuto novou službu nabídnout díky spolupráci se svými dvěma členskými bankami, Cornèr bank a Telekurs Multipay, které patří mezi leadery na švýcarském trhu v oblasti online bankovnictví a nakupování.

Prvním obchodem, který bude zákazníkům nabízet tuto službu, je Sunrise Musicfinder. Zákazníci obchodu mohou prostřednictvím svých mobilních telefonů vyhledávat skladby, objednávat si CD, ale zároveň mohou snadno a pohodlně za zboží okamžitě zaplatit pomocí svých karet Visa.

Systém “Verified by Visa“ je heslem chráněný platební systém, který ověřuje identitu držitele karty při každé platbě prováděné kartou Visa. Vůbec poprvé v Evropě budou držitelé karet moci dokončit celý proces nákupu, tj. od výběru zboží přes objednávku a platbu prostřednictvím mobilního telefonu za použití systému “Verified by Visa“, jenž zajišťuje zabezpečení každého kroku transakce.

Visa chce docílit toho, aby platby prostřednictvím mobilních telefonů byly stejně pohodlné jako platby na internetu. Systém “Verified by Visa“ je otevřená softwarově-podporovaná platforma, jež je v současné době k dispozici držitelům karet Visa ve Švýcarsku a v celé Evropě.

Celosvětová zabezpečená služba “Verified by Visa“ byla vyvinuta společností Visa za účelem dosažení vyššího standardu zabezpečení internetových plateb. V celé Evropě se k systému přihlásilo 11,7 milionu držitelů karet a 54 000 prodejců. Rozšíření systému “Verified by Visa“ o oblast mobilního nakupování nabídne zákazníkům nakupujícím prostřednictvím mobilních telefonů stejný komfort a zabezpečení, jakému se těší zákazníci nakupující po internetu.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

zabezpeceni
ja
1. 8. 2006, 13:45

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená