FinExpert.e15.cz

Kartám MasterCard se daří, obchodních míst přibývá

Míst, kde zaplatíte kartou MasterCard stále přibývá a karetní společnost se raduje se stále vyššího zisku.

Dvouciferný nárůst objemu plateb hlásí karetní společnost MasterCard Worldwide podle zveřejněných evropských výsledků za druhé čtvrtletí roku 2007. V Evropě letos vykázaly kreditní karty MasterCard ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 dvouciferný růst objemu plateb (14,3 %), objemu nákupů  (14,7 %), počtu transakcí realizovaných u obchodníků (12,6 %), počtu hotovostních transakcí (11,0 %) a počtu vydaných karet (18,2 %).

Osm miliónů obchodních míst v Evropě

K 30. červnu 2007 vydaly finanční instituce společnosti MasterCard v celé Evropě 164 milionů karet MasterCard (toto číslo nezahrnuje karty Maestro a Cirrus). Ve druhém čtvrtletí roku 2007 uskutečnili držitelé karet v regionu 1,390 miliardy nákupních transakcí. Karty MasterCard bylo možné použít na osmi milionech akceptačních míst v Evropě.

V Evropě také vzrostl počet karet značky Maestro a Cirrus o 4,7 % ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2006 na více než 292 milionů karet. Prostřednictvím karet Maestro můžete nyní nakupovat na více než 6,5 milionech obchodních míst po celé Evropě

Novinky budou pokračovat

Další rozvoj v celé řadě zemí čeká oblast bezkontaktních plateb »Tap & Go« (»Přilož a jdi«). Například ve Velké Británii v květnu MasterCard oznámil zavedení bezkontaktních plateb v Londýně, což již v tomto roce umožní platit kartami PayPass Tap & Go. Je to počátek zavedení služby v rámci celého státu, které se očekává v roce 2008. Pilotní projekt bude probíhat s Royal Bank of Scotland Group v podobě prvních ostrých zkoušek plateb Tap & Go v Evropě.

Světlo světa spatřily i hodinky opatřené bezkontaktní technologií MasterCard PayPass umožňující bezkontaktní platbu za zboží a služby a to ve spolupráci s bankou Garanti Bank v Turecku. V červnu pak zahájily společnosti MasterCard a Caja Madrid první španělský pilotní projekt v oblasti technologie PayPass.

Od ledna se přiostří

Ve zbývajícím období roku 2007 se MasterCard chce soustředit hlavně na implementaci Jednotného prostoru pro platby v eurech (SEPA), aby se stal od ledna 2008 realitou. "Jeho vznik totiž přinese konkurenční prostředí do každé části platebního systému, což prospěje zákazníkům, obchodníkům, bankám i širší ekonomice eurozóny", potvrzuje Javier Perez, prezident společnosti MasterCard Europe.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená