FinExpert.e15.cz

Kariéra českého učitele


Wenca  |  31. 03. 2011 08:33

Je to jisté, zvedněte platy, nejen učitelům, aby nebylo co porovnávat. Tím se zvýší inflace, přehřeje ekonomika. Nikdo u nás ze zahraničí nebude nakupovat, protože u nás bude draho. Tak trochu se zamyslete nad paritou kupní síly a historií. Například v Lucembursku nevládl Gottwald a podobní.... A tlachy o českých zlodějnách mě taky už nebaví. A prestiž? Ta lze vybudovat i bez vysokého platu. Několik vědců už to dokázalo, stačí jen, když práce baví a je chápána jako potřebná. Jinak je lepší, když odejdou učitelé ( a nejien ti) na Západ, dělat jinou prestiž, založenou na výši příjmu, velikosti domu a auta. Sbohem.

 | 
Jan Novák  |  04. 05. 2013 12:03

Milý Venco, nějak mi připadá, že se v Tobě bijí komunistické představy o společenské potřebě pracovat a obyčejná lidská vlastnost vydělávat peníze. Kromě toho jsi asi hodně poznamenaný pravocovou rétorikou. Víš, měl by ses raději spoléhat na fakta z historie, než na rétorické výkřiky, že tu nevládl Gottwald. Víš, demokratiské, pravdoláskaři a klerikálové u nás už vládnou déle, než ten Gottwald. Také byl rozdíl v tom, že Gottwald zdědil zemi rozbitou po druhé světové válce a současní mocipáni v roce 1989 zdědili solidně fungující zemi. A nepovídej mi zase další fráze o tom, že jsme na tom byli v roce 1989 špatně. To by totiž nebylo co privatizovat a prodávat do zahraničí. No a k platu učitele: raději bych se dobrovolně vzdal 4000 platu, kdybych měl ve škole nadřízené, kteří by udržovali důstojnost učitelů mezi žáky. Zatím je to tak, že žák si může po učitelích plivat, nadávat jim do různých přirození a ředitelům škol je to jedno. Taky bych chtěl bez nátlaku ze strany vedení školy dávat žákům známky, které si zaslouží. No, našel by se někde nějaký říďa, který se hned neposere strachy, když nějaká paní matinka povedeného mamánka začne vyhrožovat inspekcí?

 | 
Campik  |  20. 07. 2013 13:47

Asi taky učíš ... Tohle je reakce podle mého gusta. Není důležité co učíš, jak učíš, ale hlavně ať je spokojená ČŠI....Já už je jen hlídám, peníze jsou stejné.

 | 
? Který imbecil to hodil na web? Cituji: "Tabulkový plat uči
J.  |  31. 03. 2011 22:18

Který imbecil to hodil na web? Cituji: "Tabulkový plat učitele na základní škole po 15 letech praxe dosahuje zhruba 50 % průměrného platu vysokoškoláka ve věku 25–64 let."

Srovnáváte nesrovnatelné. Srovnáváte tarifní plat učitele na ZŠ na jedné straně a plat jiného VŠ pracovníka, který se skládá z tarifu + všech osobních ohodnocení.

Proč nesrovnáte tarifní plat učitele a tsarifní plat jiných VŠ pracovníků? Vy tady uměle vytváříte dojem, že učitelé jsou chudáci. Přitom mají slušné platy.

Kdo toto napsal, měl by jít pracovat s lopatou. Na nic jiného se takový retard nehodí.

 | 
učitel  |  04. 04. 2011 23:39

Tak vážený imbecile, ve regionálním školství jde prakticky VŽDY jen o tarifní plat!!! Příplatky - např. třídnictví je k smíchu cca 300 až 500 Kč HRUBÉHO. Osobní hodnocení je také směšné, pohybuje se v řádech stokorun až k maximálně jedné tisícíkoruně. Nic jiného pro neprotekčního učitele nepřipadá v úvahu. Dokud se bude postavení učitelů v ČR přehlížet, tak pude vzdělanost do pr.... Naštěstí pro vládu je velmi výhodné, že v regionálním školství pracuje více žen než mužů a těm ty malé platy STAČÍ. Každá druhá má doma živitele, který ji zabezpečí rodinu a ony to berou jako větší či menší kapesné. Samozřejmě k tristní platové situaci také nahrává fakt, že dnes je učitelů přebytek a nemusí je jejich ředitel přeplácet (kdyby tedy měl na to fondy, jako že jich moc nemá). Ale imbecilům to stejně nemá cenu psát, ale přeju jejich dětem afektované vyhořelé učitelky nebo nasrané a unavené učitele, kteří pro facky nejdou daleko .

 | 
pudlinka  |  03. 11. 2012 08:07

Souhlasím s Vámi, jen s vyjímkou toho, že ženě - učitelce takový plat stačí. Jsem samoživitelka a matka dvou studujích dospívajících dětí a ubohý plat ve školství mi opravdu nestačí. Vystudovala jsem dvě VŠ, mám spoustu certifikátů a abych zvládla uživit rodinu, mám k zaměstnání ještě dvě brigády. Už mě to unavuje!

 | 
Lukáš  |  28. 11. 2012 17:50

Osobně jsem letos začal studovat pedagogiku a nyní přemýšlím, že bych skončil, ty platy jsou opravdu ubohé. Raději zkusím studovat práva s menší pravděpodobností, že je absolvuji než studovat něco za, co budu mít stejný plat jako někde v továrně.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená