FinExpert.e15.cz

Karetní novinky od Fio družstevní záložny

Záložna nabízí zdarma vlastní základní debetní kartu a ostatní karty výrazně zlevnila.
Karetní novinky od Fio družstevní záložny

Družstevní záložna Fio začala od konce minulého týdne nově vydávat debetní platební kartu s vlastním designem a logem. Záložna vydává platební karty již několik let, ale šlo vždy o karty zprostředkované ČSOB. Běžně vydávané debetní karty ČSOB tak je možné získat i v záložně Fio (Maestro, MasterCard, MasterCard Business, MasterCard Gold, Visa Electron, Visa Business, Visa Gold).

Karta zdarma, platební styk taky

Základní debetní karta s designem a logem Fio je čipová elektronická karta Maestro. Je vydávána zdarma k běžnému účtu u Fio záložny pro fyzické osoby i podnikatele. Záložna Fio má jen jeden typ účtu, ten je vedený zdarma, zdarma jsou i tuzemské pohyby na něm a nerozlišuje se přitom, zda se jedná o soukromou osobu nebo firmu. Při využívání internetového bankovnictví tak zaplatíte Fio záložně jen 30 Kč za měsíční papírový výpis (není podmínkou), za tuzemský platební styk se neplatí.

Debetní karta Maestro od Fio

Klepněte pro větší obrázek

Limity jsou příjemné, je i cashback

Kartu lze získat do čtrnácti dnů od založení účtu s týdenním limitem od patnácti tisíc korun. Karta Maestro je vyrobena speciálně pro Fio, ale jinak má všechny parametry platebních karet ČSOB, jejímž prostřednictvím je vystavena. Proto se na ní vztahují i totožné ceny ceny za transakce, tj. 5 Kč za výběr z bankomatu ČSOB a 25 Kč za výběr z bankomatů ostatních tuzemských bank.

Zároveň došlo ke zlevnění ostatních platebních karet, takže embosované karty Visa a MasterCard můžete získat za 300 Kč ročně místo původních 500 Kč. Ty už nesou běžné logo ČSOB včetně designu. Business karty MasterCard a Visa (embosované) jsou o 400 Kč levnější než u ČSOB, u Fio stojí 2 000 Kč ročně. Zlaté karty přijdou pak na 4 000 Kč ročně.

S kartami od Fio včetně novinky Maestro lze využít službu cashback, kterou nabízí ČSOB v prodejnách obchodů Hypernova a Albert. Nemusíte tak již být majitelem účtu u ČSOB, abyste cashback mohli používat.

S pojištěním opatrně

Ke všem platebním kartám od Fio lze dokoupit pojištění proti zneužití od ČSOB Pojišťovny, ale u karty Maestro je zcela zbytečné, protože bez PINu s ní transakci neprovedete. Kartu Maestro nelze použít pro platby na internetu a pro platby na dálku typu MO/TO (mail order, telephone order).


Tip: Vše o pojištění proti zneužití karty najdete v našem tématu z minulého týdne.

Nebankovní konkurence

Přístup Fio záložny lze označit za více než přátelský. Přestože má záložna prokazatelné náklady s výrobou, vedením i distribucí platebních karet, základní kartu nabízí k účtu zdarma, přitom účet není zatížený žádnýmí dalšími poplatky za základní služby. V rozdávání karet zdarma k účtu není Fio záložna jediná. Nabídku však lze srovnat jen se dvěma bankami, které mají vedení účtu zdarma včetně základní platební karty:

  • Citibank – účet CitiOne, platební karta Maestro (denní limit 40 000 Kč pro bankomaty a 100 000 Kč pro platby)
  • Volksbank – Aktiv konto, platební karta Visa Electron čip (limit 3 000 Kč denně, časem ho lze zvýšit podle pohybů na účtu)

Některé další banky vám základní platební kartu rovněž poskytnou "zdarma", ale její cena je zahrnuta v poplatku za vedení účtu (pouze Komerční banka) nebo za vedení balíčku, takže ji vlastně stejně zaplatíte.

Účty nejen pro šetřílky

V současné době se družstevních záložen rozhodně bát nemusíte. Fio sice patří mezi největší a nejznámější záložnu, ale na našem trhu působí dalších 19 záložen. Přinejmenším čtyři jsou schopny vydat k účtům platební karty. Pro ty, co preferují klasickou banku, lze doporučit účet u Citibank nebo Volksbank. Citibank vyžaduje investici nebo vklad v ekvivalentu 100 000 Kč, ale poté máte vedení účtu s platební kartou zdarma. Volksbank u Aktiv konta je opravdu lidová, účet otevře každému, jen platební karta začíná na nízkých limitech. Obě banky mají všechny příchozí platby zdarma, Citibank dokonce včetně zahraničních.

Další článek


 

Související články


celkem 43 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:par poznamek a dotazu
Dalibor Z. Chvátal
14. 3. 2007, 00:15
Re:IB od FIO a prijemci plateb
DoG
14. 3. 2007, 00:00
Re:FIO a internetbanking
DoG
13. 3. 2007, 23:58
Re:FIO a internetbanking
DoG
13. 3. 2007, 23:53
Re:par poznamek a dotazu
DoG
13. 3. 2007, 23:50

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená