FinExpert.e15.cz

Kam v létě letecky levně za sportem

Ať už patříte k aktivním sportovcům nebo spíše těm pasivním, z našeho letního menu si určitě vyberete to pravé pro vás.
Kam v létě letecky levně za sportem

Léto nabízí spoustu příležitostí ke sportovnímu vyžití – samozřejmě plavání, jízdu na kole, přes plachtění, fotbal anebo dokonce šachy! A jak se do jednotlivých sportovních dějišť v různých evropských destinacích dostat? Cestovat se dnes dá rychle, jednoduše a levně s nízkonákladovými leteckými dopravci. Při včasné rezervaci letenek vás ceny i s letištními poplatky vyjdou jen na pár set korun. Nejznámější nízkonákladnoví letečtí dopravci easyJet, SkyEurope či Rynair létají z České republiky vždy do některého z níže uvedených měst.

Londýn

Tenisový turnaj ve Wimbledonu: 25. června – 8. července

Ti nejlepší tenisté z celého světa se i letos utkají o prestižní tenisové tituly na pravděpodobně nejvyhlášenějším turnaji v anglickém Wimbledonu. Původní zahradní slavnost, která vznikla už v roce 1877 a tenkrát se jí zúčastnilo pouze několik stovek fanoušků tohoto bílého sportu, se vyvinula ve velmi profesionální šampionát, který každoročně přiláká do svých ochozů na 500 000 diváků. Přitom další miliony diváků u televizních obrazovek, rádií a na internetu sledují klání borců z více než 60 různých zemí. Tato jedinečné sportovní události se pravidelně účastní i britská královská rodina.

Více informací na: www.wimbledon.org

Velký start Tour de France v Londýně: 6. – 8. července

Největší cyklistický závod, slavná Tour de France, nebude letos čistě jen záležitostí Francie a francouzské kultury. Celý závod se každým rokem rozjíždí na jiném místě. Loni to byl francouzský Strassbourg, předloni belgické město Liege a co letos? Velký start Tour de France se přesune do Londýna a Kentu a očekává se, že se na něj přijde podívat až jeden milión diváků.

Více informací na: www.tourdefrancelondon.com

Milán

Světový šampionát v minigolfu: 17. - 25. srpna

Minigolf je hra, kde figurují různé lávky, spády a milimetrové kalkulace. Což takhle podívat se zblízka na profesionální hru těch největších minigolfových šampionů z celého světa během unikátního mistrovství, které se uskuteční od 17. do 25. srpna v Miláně? Přijeďte si sami vyzkoušet, kolik trpělivosti vyžaduje hrát minigolf. Pro nehráče a hráče amatory je připravena celá škála doprovodných programů.

Více informací na: www.minigolf2007.com

Monza

Formula Grand Prix v Itálii 2007: 7. – 9. září

Závod v italské Monze je často vnímán sportovními odborníky a fanoušky jako opravdové ztělesnění závodů Formule 1. Nejenom, že celá trasa je fantastickým příkladem spojení mezi rychlostí a náročností, ale tento závod se jede doslova celým srdcem i duší. V historii jsme mohli vidět právě na této trati některé z nejlepších závodů Formule 1 vůbec, zároveň však i velmi těžké nehody. Zajímavostí je, že celá dráha v Monze se nachází v krásném prostředí královského parku.

Pokud si chcete už teď koupit lístek do hlediště v Monze, případně se dozvědět vice informací, navštivte: www.monzanet.it

Dortmund

Sparkassen červencový šachový turnaj v Dortmundu

Operní dům v Dortmundu, kde by jeden čekal spíše něco jako muzikál s názvem “Šachy“ a kde by svrhli krále jako postavu jedné ze Shakespearových her, bude letos v červenci hostit jeden ze tří nejdůležitějších šachových turnajů, kde nebudou chybět ani taková jména na poli „šachového wimbledonu“ jako Garri Kasparow, Anatoli Karpow nebo Wladimir Kramnik.

Více informací na: www.dortmund-tourismus.de

Stadión světových šampionů: celé léto

Westfalenhallen komplex v Dortmundu je jedním z největších a nejlepších míst na světě pro pořádání různých sportovních akcí, místo s jedinečnou atmosférou. Proto se právě zde konají zápasy prrvní fotbalové ligy, ale mnohem více. Právě zde se v minulosti konalo na 50 evropských a 30 světových šampionátů v různých sportovních odvětvích: gymnastika, lední hokej, krasobruslení, odbíjená, basketbal, dokonce i přehlídka koní.

Více informací na: www.westfalenhallen.de

Basilej

Mistrovství Evropy ve skateboardu: 9. – 12. srpna

Letos v srpnu předvedou na basilejském stadionu své umění a dovednosti ti nejlepší skateboardisté z mnoha zemí, aby se utkali o titul šampióna Evropy a získali odměnu ve výši 30 000 USD. Tito odvážlivci se ukážou na osmnáct metrů široké a čtyři metry vysoké skateboardové rampě. Mladí či staří, na všechny čeká vzrušující podívaná. Poleťme se podívat, jakými kreativními prvky a triky nás ohromí tito nejlepší skejtaři Evropy.

Více informací na: www.skateboardeurope.com

Plavání v Rýnu: celé léto

Basilej má určitě co nabídnout pro milovník outdoorových aktivit a letních sportů – v blízkosti Basileje najdete tři pohoří: Černý les (Black Forest), Jura a Vosges. Ale nejen to. Basilejci milují svoje město, řeku – u které, ale i ve které! stráví hodně času, jen když jim to počasí dovolí. Pokud zavítáte do Basileje, pak tuto aktivitu musíte rozhodně vyzkoušet i vy!

Více informací na: www.tourismtrirhena.com

Ženeva

V Ženevě se provozuje doslova každý druh sportu, ať už venkovní nebo indoor. Jezero přímo vybízí k plachtění, veslování, vodnímu lyžování a samozřejmě plavání, které je opravdovou „lahodou“.

Bol d'Or – Největší závod plachetnic v Evropě: červen

Závod Bol d'Or je opravdu fantastickou podívanou, protože více než 600 jachet a plachetnic brouzdají najednou vody Ženevského jezera v utkání o Zlatý pohár.
Vypadá to sice velmi idylicky, jezero obklopené horami, ale není to tak jednoduché. Lodě se musí na často rozbouřené a velmi hluboké vodě často vypořádat se spoustou problémů a úskalí. Na druhou strany, pohled, který mají z lodi, je nezapomenutelný – dále na horizontu se dokonce rýsuje i Mont Blanc.

Více informací na: www.boldor.ch

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Cestování levně - Cheap travelling - flying
jurij
15. 4. 2007, 18:10

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená