FinExpert.e15.cz

Kam se čtyřnohým miláčkem, když jedete na dovolenou?

Ceny ubytování se liší podle lokality, ve které se hotel nachází či podle velikosti plemena.
Kam se čtyřnohým miláčkem, když jedete na dovolenou?

Možná se teprve chystáte vyrazit na dovolenou, ale máte jednu starost: co s vaším čtyřnohým mazlíčkem, kterého si nemůžete vzít s sebou? Nevěště hlavu, jsou zde zvířecí hotely. Před dvaceti lety by na vás při zmínce, že chcete dát psa do psího hotelu, koukali jako na blázna. Dnes už je to naprosto běžná služba.

To potvrzují i provozovatelé Hotelu pro zvířata Mastibe v Srnojedech Ivana a Martin Járovi: „U nás se zájem o hotel zvyšoval každým rokem, fungujeme již 12 let, a to hlavně díky doporučování zákazníků. Stále ještě mnoho lidí by svého psa cizím lidem do opatrovnictví nesvěřilo, ale dobré reference od známých je často přesvědčí. Zájem o hotel se zvyšuje hlavně mimo hlavní sezonu.“

Psí hotely naleznete ve velkých městech, kde fungují již řadu let, ale nyní i v menších vesnicích. 

Zvířecí hotely fungují na stejném principu jako hotely pro lidi. Zvířata zde mají vlastní kotce s výběhem, dostávají stravu, jsou koupáni a dokonce v některých hotelech najdete pamlskový bar, animátory volného času, aby se psi nenudili, dopravu do hotelu a zpět zdarma, gauč s televizí. Možná to působí legračně, ale pro majitele zvířat je jednodušší rozloučit se se svým miláčkem, když vidí, jaký komfort mu bude poskytnut. 

Že je o hotely velký zájem, potvrzuje i několik majitelů těchto ubytovacích zařízení. „Zájem o naše služby se zvyšuje nejen v době dovolených, ale i během Vánoc a Silvestra (průběžně po celý rok). V současné době máme obsazeno až do konce července 2014, v srpnu nabízíme poslední volné termíny,“ říkají Pavla a David Šustkovi, majitelé hotelu DOG'S SERVICE ve Vrané nad Vltavou.

Jaké jsou ceny ubytování ve zvířecích hotelech?

Ceny ubytování se samozřejmě liší podle lokality, ve které se hotel nachází, podle velikosti plemena, které chcete ubytovat, podle služeb, atd. Cena ubytování zahrnuje samozřejmě ubytování, jídlo, pamlsky. Do některých hotelů si můžete pro psa dovézt vlastní jídlo nebo nahlásit jakou značkou ho krmíte, aby se předešlo zažívacím problémům. V některých hotelech naleznete i bonusy v podobě fotodokumentace aktivit vašeho psa během pobytu na vaši e-mailovou adresu, pravidelné SMS zprávy o stavu psa, atd. Součástí některých hotelů jsou i výcviková střediska, psí školky, psí salony.

Cena za den pobytu se pohybuje okolo 200 až 500 korun za den. Některé hotely nabízí různé slevy například za týdenní pobyt, za opakovaný pobyt.

Co do hotelu potřebujete?

Většinou po vás budou majitelé zvířecích hotelů chtít tyto věci:

  • očkovací průkaz 
  • oblíbenou hračku, pelíšek, deku
  • jídlo, na které je pes zvyklý
  • obojek a vodítko

Podle čeho vybírat?

Samozřejmě nejlepší jsou reference, které získáte od lidí, kteří mají s hotelem již zkušenost. Rozhodující může být také cena, to že mají psi neustálý přístup ven, kde se mohou volně pohybovat. Některé hotely totiž nabízí pouhé venčení párkrát za den, jinak jsou psi stále zavření v kotci nebo v domě. Důležitý je také přístup zaměstnanců hotelu, dobrý je také veterinární dohled, atd.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená