FinExpert.e15.cz

Jste zvyklí sázet loterii? Budete mít na výběr

V číselných loteriích jsme loni utratili téměř 7 miliard korun.
Jste zvyklí sázet loterii? Budete mít na výběr

Více než padesát let loterijnímu trhu dominovala Sazka, těm dobám je však konec. Spolu s finančními problémy monstrózní společnosti se na trhu objevuje již druhá nová loterie, po Tipšestce se na nás chystá Fortuna Loto.

Tipsportca? Nikoli, Tipšestka

První losování loteri společnosti TipSport Tipšestky se uskutečnilo v neděli 17. července a bylo poněkud rozpačité. Ačkoli se losovalo hodinu před tahem Sazky, výsledky mohli sázející zjistit až hodinu po. A to přesto, že organizátor sliboval zveřejnění výsledků krátce po losování v 18:55.

Abyste v Tipšestce vyhráli, musíte na los za 15 Kč uhodnout aspoň tři ze šesti tažených čísel (výhra ve 4. pořadí), pokud se vám povede správně tipnout všech šest čísel, získáváte výhru v 1. pořadí. Případná nevyplacená výherní jistina se převádí do dalšího sázkového týdne formou jackpotu, o který se následně navyšuje suma pro výherce 1. pořadí, a to opakovaně až do doby, než tuto výhru někdo získá.

Loterie, která se měla původně jmenovat Tipsportca, se již stihla dostat k soudu. Právě její název se nezamlouval Sazce kvůli přílišné podobnosti názvu s její Sportkou a soud nakonec vydal usnesení o předběžním opatření, na základě něhož je Tipsport povinen zdržet se dočasně užívání označení Tipsportca, což ale v konečném důsledku znamenalo nutnost přejmenování. Tipsport nechtěl s uvedením na trh otálet, naopak, současné problémy Sazky mu nahrávají do karet.

Fortuna Loto

První slosování Fortuna Loto se uskutečnilo 18. července v 18:00. Další se pak budou konat vždy dvakrát týdně, a to ve středu a v sobotu. A také Fortuna nezaspala, již podepsala smlouvy s prodejci pro první tisícovku loterijních terminálů, do jara 2012 jich chce mít tři tisíce. Sazka jich má dnes více než šest tisíc. Smlouvy už podepsala například s řetězci Geco, HDS Retail, Citi-Tabák, Valmont nebo Peal.

Výhry zdá se nebudou dosahovat výše Sportky, na druhou stranu pravděpodobnost „nějaké“ výhry bude mnohem vyšší a počáteční jackpot bude kolem deseti milionů.

V této hře volíte stejně jako v Tipšestce 6 čísel, navíc ještě jednu barvu ze dvou. Výše vkladu za jednu sázku, tedy cena losu Loto, je dvacet korun, a dle pořadatelů některou z výher získá přibližně každý čtvrtý sázející.

Od 16. května 2011 si můžete zahrát také se stíracími losy Zlatá rybka, Gól!!! a Šťastná sedma.

Fortuna sebevědomě deklaruje za svůj cíl získat do dvou let 30 procent trhu s číselnými hrami a později se dokonce stát jeho lídrem.

Skupina Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a z původně české společnosti se postupem času rozrostla v holding, který nyní působí i na slovenském, polském a maďarském trhu. V Česku je Fortuna dvojkou na trhu kursového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. V říjnu 2010 společnost vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Další konkurence na obzoru

Prostor, který na trhu vznikl s existenčními problémy Sazky, láká ale i další společnosti. Povolení k provozování číselných loterií už od ministerstva financí dostaly také Chance a Synot Tip. Otázkou je, nakolik nás vůbec budou další, zaručeně „nové a lepší“ loterie, fungující na podobném principu, jako ty současné, ještě zajímat.

Zdroje: www.fortunagroup.cz, www.ct24.cz, www.tyden.cz
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

........je to logické a české,aby se zařadily nové s...
Vitězlav Kratochvil
23. 7. 2011, 17:20

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená