FinExpert.e15.cz

Jste přirození spořílci?


xls  |  25. 04. 2013 10:52

Ještě by měli vyzkoumat, jestli to "spoření na penzi" od prvního zaměstnání nekoreluje s blbostí těch lidí, viděl bych to jako dost pravděpodobné. Ono odkládat si celý život, utrhávat si u huby, aby člověk v 70 zjistil, že mu to politici znehodnotili nebo rovnou ukradli, moc rozumná strategie nebude.

Tím nechci říct, že by se člověk neměl na stáří zajistit, ale měl by to udělat aspoň trochu inteligentním způsobem, ne aby jen nechal vydělat finanční poradce a instituce a sám přišel na buben. No a když už to neumí, tak je už lepší strategie hned peníze utratit a užít si za ně, dokud to jde.

 | 
zevlovaci  |  25. 04. 2013 13:42

clanek mluvi o americkem prostredi, ktere je s dobrovolnymi moznostmi sporit na duchod oproti CR o tolik dal, co je Saudska Arabie oproti nam se zasoby ropy..

 | 
xls  |  25. 04. 2013 15:26

A já to pochopil jako další článek v sérii zpracovávající místní, aby si šetřili na důchod.

 | 
Misacek  |  30. 04. 2013 12:04

Zdravy penzista nerovna se bohatsi penzista, pokud ma zeme plne hrazene zdravotnictvi jako ta nase (a ne, ty regulacni poplatky se fakt nepocitaji, to by musely byt 10x-100x takove).

Krome toho u nas se na duchod nespori. U nas mame prubezny system. Ten sice asi za par let selze spolu s tim zdravotnictvim zadarmo (duchodovy kvuli tomu ze je proste neudrzitelny s touto vekovou sktrukturou populace, zdravotni kvuli tomu ze penize na zdravotnictvi jsou rozkradany pomoci tunelovani VZP, takze do toho zdravotnictvi nikdy nedojdou), ale tezko lze chtit po generaci, ktera nikdy uspory nemela (jelikoz zila za komunismu a proto, ze uspory generace jejich rodicu znicila mena a znarodneni v 50. letech), a po generaci jejich deti, dnesnich ca. padesatniku, jiz ucinne sporit znemoznila hospodarska transformace (kdy vnitrni dluh vznikly za komunismu bylo treba splatit, a to mohutnou inflaci a tim padem devalvaci starsich majetku (treba po roce 90 byly platy radove par tisic - ceny tomu odpovidaly, ale pokud jste z toho sporili, dnes je to stale par tisic, a ceny i platy jsou desetinasobne)), aby tyto generace mely jakekoliv vlastni bohatstvi na duchod, nebo na cokoli jineho. Kdyby stat neprodal panelakove byty za desetinu hodnoty (tzn. za ceny, v nichz vetsina obyvatel techto domu nastupovala do prace), nemely by tyto generace ani na bydleni.

Cili je hezke si precist leading research z USA, ale tam je proste situace uplne jina. Stejne tak v zapadni Evrope. Kdyz budete ceskemu duchodci tvrdit, ze si mel sporit, dostanete holi, a celkem zaslouzene. Kdyz to budete tvrdit padesatiletemu zamestnanci, rekne vam smutne, ze cely zivot sporil, a ze z toho ted ma houby. Na to se toho taky moc rict neda.

 | 
EverGreen  |  30. 04. 2013 22:49

Jsme vláda registrovaná úvěr servisní firma. dáváme z úvěrů na vážné jednotlivců nebo obchodních podniků, které potřebují finanční pomoc. Naše půjčky jsou dobře pojištěni pro maximální bezpečnost. Ať už jsou vaše potřeby jsou úvěry, jsme připraveni s vámi mluvit o tom, jak můžeme uspokojit vaše potřeby. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: info.evergreenfins@gmail.com Čekáme na vaše neodkladnou reakci,

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená