FinExpert.e15.cz

Jsme ochotni stěhovat se za prací?


ullsperger  |  15. 10. 2015 14:09

To že se v Čechách lidé nechtějí masově stěhovat za prací je správné. Není to nesprávné, jak bývá často tato skutečnost komentována. Dobře to není pro takzvanou flexibilnost pracovního trhu. Ovšem za pojmem flexibilnost se pro zaměstnance neskrývá nic pozitivního. Letos nabírá montovna v Lounech, nastěhujte se do Loun. Za dva roky to ale bude v Budějovicích, tak se přestěhujte tam. Pro člověka to znamená žít v provizóriu a nenavázat nikde pořádné vztahy a být mimo dosah rodičů rodičů, což v rodinám s malými a školními dětmiživot neulehčí. Je to systém, který podněcuje zvýšené cestování: za prací, za zbytkem rodiny, za bývalými přáteli. Je to systém, který motivuje k tomu nemít děti.

 | 
Noxik  |  15. 10. 2015 18:04

Samozrejme, ze nemam problem se stehovat za praci. Ovsem, musi se mi to vyplatit. A kdyz si spocitam, kolik me bude stat prodej soucasneho a nakup noveho bytu/domu srovnatelne urovne v nove lokalite, dan z prevodu nemovitosti, naklady na stehovani, atd tak semi to musi vyplatit. A to v nejake rozumne dobe, ne za nekolik desitek let, to uz bych prece byl zase nekde uplne jinde.

 | 
Xxx  |  16. 10. 2015 20:59

Stěhují se za prací především naši Slovenští sousedé, kteří tímto snižují cenu za práci hlavně v Praze!

 | 
Karel98  |  27. 10. 2016 09:28

Osobně si myslím, že dnes je to již pomalu samozřejmostí. Je to smutné, ale nic s tím nenaděláme. I proto je lepší se s tím smířit a pevně doufat, že se budeme stěhovat kvůli práci pouze jednou. Já s rodinou už jedno takové stěhování máme za sebou. Bylo to však celkem náročné a i proto jsem rád, že jsem ke stěhování využili služeb, které nabízejí stěhováci Tavočer. Bohužel mě však trochu děsí představa, že až manželka ukončí rodičák, budeme se muset zase stěhovat. Ona to přeci jen má takové horší. Má vzdělání, které se jen tak někde neuplatní. Tak uvidíme.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená