FinExpert.e15.cz

JOBPILOT: Ocenění Zaměstnavatel regionu 2008 zná již některé vítěze

Pátý ročník ocenění jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu již zná své vítěze v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském, Moravskoslezském kraji a na Vysočině. Oceněné společnosti tak získaly potvrzení o své významné úloze v rámci regionu, ve kterém působí. Záštitu nad oceněním jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu 2008 převzal ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek.

Vítězem ocenění jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu v Jihomoravském kraji se stala společnost Pliva – Lachema,V Olomouckém kraji zvítězila společnost PS Hella ČR, ve Zlínském kraji zvítězila společnost Barum Continental, v Moravskoslezském kraji společnost Dalkia Česká republika a konečně na Vysočině společnost MANN + Hummel (CZ). Pořadí společností na prvních třech místech v hlavní kategorii jobpilot Zaměstnavatel regionu 2008 a vítěze kategorie Personální projekt regionu naleznete v příloze na konci této tiskové zprávy.

Ocenění jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu je vyhlašováno v každém kraji ČR ve 2 kategoriích. Do celostátního kola postupují společnosti zkrajů na základě počtu určených mandátů. Počty jednotlivých mandátů jsou stanoveny na základě celkového počtu zaměstnanců v jednotlivých krajích (stanoveno dle údajů ČSÚ – počet mandátů v krajích viz mapa). Do celostátního kola postupuje na základě počtu mandátů 50 společností ze 14 krajů, 10 mandátů pro nominaci určuje odborná porota pro celostátní kolo.

Nejlepší zaměstnavatel regionu v kategorii Zaměstnavatel regionu a Personální projekt regionu. V kategorii Personální projekt regionu jsou společnosti oceňovány zapersonální projekty, a to buď již aplikované nebo ve formě work–in-progress.

„Personální projekty jsou významnou součástí ocenění jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu. Kategorie Personální projekt roku nabízí společnostem možnost vyniknout také v rámci další oblasti, která je nedílnou součástí personalistiky. Kvalita personálních projektů přihlášených do soutěže se každoročně zvyšuje. Proto v rámci doprovodného programu ocenění hraje významnou úlohu Cena personalistů, kdy hlasují o vítězi sami účastníci doprovodného programu,“ řekla Marie Abu Assad, ředitelka divize Fincentrum Event Management.

V letošním roce obohatí program ocenění Průzkum benefitů. Tento průzkum byl realizován ve spolupráci s PriceWaterHouseCoopers a monitoroval situaci ve společnostech, kdo a jaké benefity svým zaměstnancům nabízí. Další výraznou změnou oproti předchozím ročníkům je nový dotazník pro přihlášení do soutěže. Ve spolupráci s odborným garantem ocenění HayGroup byl vypracován zcela nový dotazník, který lépe ukáže kvalitu vítězné společnosti. Je obsáhlejší, než v předchozích letech a jde více do detailu.

„Vývoj na stávajícím trhu práce v České republice každý den přináší nová překvapení a nové výzvy zaměstnavatelům, managementu většiny společností, všem HR oddělením, ale i zaměstnancům samotným. Snažíme se být tím nejlepším prostředníkem pro všechny, kteří se na trhu práce pohybují a vzájemně je propojit pomocí našich služeb. Být generálním partnerem soutěže Zaměstnavatel roku je pouze dalším krokem, jak usnadnit firmám i široké veřejnosti orientaci na trhu práce.“uvádí manažerka projektu zastupující službu jobpilot.cz Irena Pažitná.

„Myslím si, že zaměstnanecké výhody by měly být smysluplné a měly by pracovníkům přinášet maximální přidanou hodnotu. V dnešní době, kdy není stěhování za prací nic výjimečného, řeší otázku bydlení svých zaměstnanců stále více zaměstnavatelů. Hypoteční banka je jejich řešením právě při poskytování stále populárnějšího benefitu: zvýhodněných úvěrů na bydlení pro zaměstnance. Je tedy logické, že se již podruhé stala partnerem soutěže Zaměstnavatel roku a s mnohými zaměstnavateli navázala úzkou spolupráci,“ říká Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Mapa počtu mandátů za jednotlivé kraje v ČR:

Klepněte pro větší obrázek

Regionální kola ocenění jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu 2008 startují 3. dubna 2008 v Brně. Další vyhlášení se bude konat 9. dubna 2008 v Liberci a 24. dubna 2008 v Plzni.

Celostátní kolo jobpilot.cz Zaměstnavatel roku 2008 bude vyhlášeno 5. června 2008 v Kongresovém centru ČNB.Více informací a detailní informace naleznete na www.zamestnavatelroku.cz .

Generálním partnerem ocenění jejobpilot.cz, součást světové jedničky na online trhu práce Monster, Partnerem ocenění je Hypoteční banka a Microsoft.Odbornými garanty ocenění jsou společnosti Hay Group a Benefity. Organizátorem ocenění je společnost Fincentrum Media.

Příloha č. 1

Výsledky ocenění jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu 2008 pro kraje Jihomoravský, Vysočina, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský 

Kraj Pořadí Společnost
Jihomoravský 1. místo PLIVA - Lachema, a.s.
  2. místo GUMOTEX, a.s.
  3. místo DAIKIN DEVICE CZECH REPUBLIC, s.r.o.
Vysočina 1. místo MANN + HUMMEL (CZ), s.r.o.
  2. místo První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.
  3. místo Hettich ČR, k.s.
Zlínský 1. místo

Barum Continental, spol. s.r.o.

  2. místo  Hamé, a.s. 
  3. místo ŽPSV, a.s. 
Olomoucký 1. místo PS Hella ČR
  2. místo TIMKEN ČR, s.r.o.
  3. místo PSP ENGINEERING, a.s.
Moravskoslezský 1. místo Dakia Česká republika, a.s.
  2. místo Fakultní nemocnice Ostrava
  3. místo ŽDB Group
 
Oceněné personální projekty

TIMKEN ČR, s.r.o.

Mentoring pro nové zaměstnance ve výrobě
Barum Continental, spol. s.r.o. Talenti
Dakia Česká republika, a.s. Rozvoj kompetencí významných kádrů
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená