FinExpert.e15.cz

JOB DAYS 2007

Poslední zářijový týden se i v České republice konaly pod hlavičkou EURES Evropské dny pracovních příležitostí (European Job Days). Mezi více než 200 evropských měst se tak zařadila i Praha, Liberec, Pardubice, Plzeň, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Ostrava, Olomouc a Brno.

V těchto městech probíhaly veletrhy práce, workshopy nebo přednášky, zaměřené na usnadnění orientace na trhu práce v rámci Evropské unie, a to jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Své služby na JOB Days prezentovali EURES poradci, kteří nabízeli informace o možnostech zaměstnání v zemích EU/EHS a ve Švýcarsku.  

Cílem JOB Days bylo nabídnout široké veřejnosti ucelené informace o možnostech na trhu práce v rámci Evropské unie. V jednotlivých městech se ve dnech 24. – 27. září 2007 konaly přednášky, které vedli čeští EURES poradci, ale i zástupci pracovních agentur či Eurocenter. Zájemci měli z čeho vybírat a zároveň měli možnost posoudit nabízené služby a podané informace různých firem. A protože do zahraničí se nejezdí jen pracovat, mohli tu návštěvníci zjistit také možnosti studia a volnočasových aktivit v zahraničí.  

Lahůdkou pražských JOB Days byla účast EURES poradce z Velké Británie. Liam Worthington si připravil přednášku o životních a pracovních podmínkách ve Velké Británii a v rámci následujících dní otevřených dveří na Úřadu práce hlavního města Prahy osobně konzultoval se zájemci o práci v Británii jejich možnosti na britském trhu práce.  

V Hradci Králové nabízela důležité informace zástupkyně pracovní agentury New Recruit, která aktuálně zprostředkovává například práci pro řezníky do Irska. Zájemci o zaměstnání v EU se tak dostali ke skutečně konkrétním informacím. EURES poradci informovali nejen tuzemské návštěvníky. „Pro informace si k nám přišla také uchazečka o práci ze Švédska, která byla tady v Čechách na dovolené. Je to pro nás potvrzení, že se o našich službách ví, a že jsme opravdu schopni uchazeči o práci v zahraničí pomoci, a co je důležité, potvrdilo se, že poskytujeme evropské služby,“ říká EURES poradce z Hradce Králové, Jakub Kubišta.  

Liberecká EURES poradkyně zaznamenala velký zájem ze strany zaměstnavatelů o možnost náboru kvalifikovaných zahraničních pracovníků, především strojařů, a to zejména z Polska, Slovenska, Rumunska a Bulharska. „Zájemce o práci na druhé straně zajímala volná pracovní místa v zemích západní Evropy a podnikatele zase podmínky práce v Německu,“ upřesňuje liberecká EURES poradkyně, Ivana Mišáková.  

Všeobecně měli o informace zájem především mladí lidé, zvláště pak ti, kteří právě dokončili nebo dokončují studia na střední či vysoké škole. Přednášek se zúčastnili studenti desítek středních škol a učilišť se svými pedagogy, ale i široká veřejnost. V rámci EURES ROADSHOW, která JOB Days doprovázela, stály na náměstích  

v Ostravě, Olomouci a Brně informační stánky a EURES poradci přímo v ulicích rozdali množství brožur a letáků, stovkám zájemců podali ucelené informace. V rámci JOB Days probíhaly navíc různé soutěže, informační kvízy a jiné odpočinkové aktivity s možností výher pro širokou veřejnost.

 

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva práce a sociálních věcí

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená