FinExpert.e15.cz

Již 17,5 mld. Kč proinvestovali hráči v Investiční hře 2008

Počet registrovaných hráčů v Investiční hře (www.investicka.cz) se po třech týdnech od spuštění blíží 18 tisícům. Jen za toto krátké období proběhlo téměř 110 tis. obchodů s objemem ve výši úctyhodných 17,6 miliardy korun. Hráči mají k dispozici 1 mil. Kč pro akciové investice a 30 tis. USD pro investice do derivátů.

V soutěži o zájezd do USA, elektronikua 200 letenek rozdělených do celkem sta cen zatím vede pan Martin Košťál z Tachova, který za tři týdny dokázal zhodnotit majetek o 25%. Hra je teprve v počátcích, končí až 27. června, takže se dá ještě očekávat velká bitva a pan Košťál si ještě kufr balit nemůže. Kromě investic do českých, německých a amerických akcií mají hráči možnost vyzkoušet si obchodování s ropou, zlatem a dalšími komoditami. Právě tato část hry se stala velice oblíbenou a mnozí investoři doslova propadli „hazardu“ při sledování kurzů. Derivátovou část vede pan Tomáš Toperczer z Prahy, který zatím dokázal zhodnotit majetek o 274%.

Stále není nic rozhodnuto, blíží se začátek dalšího měsíčního kola. Mimoto je pravidelně vyhlašován vítěz týdne, jehož odměnou jsou letenky pro dvě osoby po Evropě dle vlastního výběru. Cen bude rozdáno ještě mnoho. Pro ty, kteří chtějí soutěžit v užším kruhu, například s kolegy v práci, jsou připraveny ceny pro skupiny. Osmnáct nejúspěšnějších týmů získá letenky pro dvě osoby.

Podívejme se nyní na to, do čeho hráči převážně investují a jaké cenné papíry drží. Aktuálněmají investoři na účtech cenné papíry za 5,3 mld. Kč a nejoblíbenějším titulem je tradičně ČEZ, kterého hráči nakoupili za více než 560 mil. Kč. V závěsu jsou pak další známé společnosti jako je Telefónica O2, Komerční banka nebo Zentiva. Ze zahraničních titulů se velké oblibě těší například Apple, Siemens či akcie koncernu RWE.

Největší objemy investic v derivátech drží hráči aktuálně ve zlatě, celkem přes 400 mil. Kč. Celkem již se zlatem proběhly obchody za více než 3,2 mld. Kč a za 2 mld. Kč se zobchodovalo ropy. To jsou sice aktiva, která patří mezi rizikovější, ale pro začínající investory pravděpodobně známější.

Zdroj: RM-Systém

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená