FinExpert.e15.cz

Je libo virtuální server na Windows Server 2008 za cenu Linuxu?

Potřebujete na internetu provozovat výkonnostně náročné aplikace, ale přijde vám zbytečné pořizovat si kvůli tomu vlastní server?

Hledáte něco spolehlivějšího a výkonnějšího než webhosting? U společnosti Master Internet nyní seženete virtuální server na platformě Windows Server 2008 s neomezenou 100 Mbit/s konektivitou a garantovanou 99,95% dostupností již od 245 Kč měsíčně.

Proč volit virtuální server

Virtuální server je ideálním mezičlánkem mezi hostingem a vlastním dedikovaným serverem. Jedná se de facto o službu, kdy si zákazník pronajme jen část fyzického serveru, která je pevně dedikována výhradně pro něj. Díky technologii Hyper-V, kterou využívá operační systém Microsoft Windows Server 2008, je přitom možné provozovat na jednom fyzickém serveru více virtuálních serverů najednou, aniž by docházelo k jakémukoliv vzájemnému ovlivňování. V okamžiku, kdy dojde na některém z virtuálních strojů k přetížení či kritické chybě, běh ostatních virtuálních strojů to nijak neovlivní. Virtuální servery lze také na dálku libovolně konfigurovat, instalovat na ně nové aplikace či je dokonce restartovat. To vše bez přímého zásahu do chodu fyzického serveru či ostatních virtuálních strojů.

Klepněte pro větší obrázek

Server na míru

Virtuální servery přitom mohou nabízet, podobně jako ty fyzické, různé technické parametry, ať již jde o prostor na disku, množství operační paměti anebo výpočetní výkon procesoru. Master Internet proto připravil pro své zákazníky hned pět různých tarifů, z nichž aktuálně nejlevnější je tarif Medium, který nabízí 1 GHz výpočetního výkonu, 512 MB RAM a 60 GB místa na HDD za pouhých 245 Kč měsíčně. Velice atraktivní a výkonnou alternativou je pak tarif Gold, který za 1 950 Kč měsíčně nabízí technické parametry na úrovni vlastního dedikovaného serveru – 4×2 GHz výpočetního výkonu, 4 096 MB RAM a 400 GB HDD. Všechny virtuální servery navíc disponují neomezenou 100 Mbit/s konektivitou do Internetu a garancí 99,95% dostupnosti. Součástí tarifu jsou také 4 IPv4 adresy a libovolný počet IPv6 adres. Více o virtuálních serverech od společnosti Master Internet najdete: http://www.master.cz/virtualni-servery/.

Klepněte pro větší obrázek

*Akční cena platná po dobu 1 roku, poté platí cena 490 Kč měsíčně
Ceny jsou uvedeny bez 20% DPH

Fyzické servery, na kterých jsou virtuální servery s Windows Server 2008 provozovány, jsou vybaveny moderními čtyřjádrovými procesory Intel Xeon E5504 se 4 MB cache a jsou umístěny ve vlastních datacentrech společnosti Master Internet v Praze a Brně. Ta jsou vybavena kompresorovým chlazením napojeným na několik nezávislých chladících okruhů, systémem plynového hašení FM-200, nonstop fyzickou ostrahou budovy, kamerovým systémem, přísnou evidencí vstupů osob do budovy a samozřejmě také systémem záložního napájení prostřednictvím UPS a motorgenerátorů. Konektivita v datacentrech je pak zajištěna dvěma nezávislými přívody optických vláken s přenosovou kapacitou 2×10 Gbit/s (Praha) respektive 8×1 Gbit/s (Brno) s přímým napojením do sítí NIX, GTS, Sitel, Master DC Brno (Praha) respektive SIX, Master DC Praha (Brno).

Ideální nabídka pro začínající webové vývojáře

Virtuální servery jsou také ideální volbou pro začínající webové vývojáře, kteří chtějí rozjet své podnikání s minimálními vstupními investicemi. Díky nabídce Master Internet totiž mohou získat s tarifem Medium výkonný virtuální server s nadstandardní 99,95% dostupností schopný obsloužit drtivou většinu internetových aplikací za akční cenu 245 Kč měsíčně. Navíc ti weboví vývojáři, kteří mají nejvýše deset zaměstnanců, mohou využít také jedinečné nabídky účasti v programu Microsoft WebsiteSpark. Tento program jim nabízí možnost získat po dobu až 3 let bezplatný přístup ke všem potřebným vývojářským a grafickým nástrojům, službám i technické podpoře společnosti Microsoft v ceně řádově desítek tisíc korun. Za účast v programu WebsiteSpark přitom účastník zaplatí Microsoftu jen jednorázový poplatek ve výši ekvivalentu 100 USD, a to až při ukončení členství v programu. Jedinou podmínkou vstupu do tohoto programu je přitom představení první aplikace založené na platformě Microsoftu během prvních 6 měsíců účasti v programu. Bližší podrobnosti lze nalézt na www.websitespark.cz. Rozjezd vašeho podnikání v oblasti vývoje webových aplikací a webdesignu vás tak díky nabídce Master Internet a společnosti Microsoft vyjde jen na 245 Kč měsíčně a jednorázový poplatek 100 USD za účast v programu WebsiteSpark.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená