FinExpert.e15.cz

Jaro v bankách

Čerstvá nabídka bank? Air má nové pojištění, ČS nabízí výběry z bankomatu zdarma.
Jaro v bankách

Jaro je tady a nás zajímá, co si pro své klienty na toto období přichystaly banky. Několik z nich nám své plány prozradilo.

Air Bank

Tato banka začala již před příchodem jara nabízet na svých pobočkách nové pojištění pravidelných výdajů. Air Bank také ve zkušebním provozu převádí první hypotéky svých klientů. Dále byla spuštěna platba s pomocí 3D Secure a aplikace pro Windows Phone. Během roku také banka plánuje upravit systém takovým způsobem, aby jej mohli používat i živnostníci.

Zuno banka

Zuno má nyní v nabídce půjčku s úrokem 7, 9 % pro ty, kteří pravidelně splácí. Tento úvěr je možné vyřídit přes internet a bez poplatků. Klienti dostanou na účet zpět částku představující rozdíl mezi výškou splátek podle schválené úrokové sazby a výškou splátek podle férové úrokové sazby 7,9 % ročně. A to za každých 12 měsíců splácení.

Česká spořitelna

1. dubna Česká spořitelna odstartovala program Dva roky prázdnin. Jde o možnost po dva roky vybírat zdarma z bankomatu. Nabídka poběží do 30. června tohoto roku. Je ale nutné založit si nový účet u této banky. Možnosti mohou využít i studenti při založení účtu Fresh.

15 chyb v řeči těla aneb Čemu se úspěšní lídři vyhýbají

15 chyb v řeči těla aneb Čemu se úspěšní lídři vyhýbají

Nenechte si karéru překazit následujícími prohřešky.

„Také jsme spustili „bezpapírové“ refinancování hypotéky: při převodu hypotéky z jiné banky k nám dokládá klient pouze původní úvěrovou smlouvu, žádost a doklady totožnosti, nemusí tedy nově dokládat příjem, aktuální výši úvěru a ocenění. Při refinancování navíc nově neplatí 3 000 Kč za rezervaci úrokové sazby až 12 měsíců dopředu,“ říká za tiskové centrum České spořitelny Marek Pšeničný.

UniCredit Bank

UniCredit Bank přichází s čerstvou novinkou, kterou je mimořádná splátka hypotéky s fixní úrokovou sazbou zdarma. „Všem klientům, kteří po 1. dubnu 2015 uzavřou hypoteční smlouvu s fixní sazbou, umožní UniCredit Bank každý rok mimořádně splatit až 20 % jistiny, a to zcela zdarma,“ doplňuje za banku Marcel Bodnár.                                                                                    

Klienti této banky se rovněž mohou těšit na novinky týkající se mobilní aplikace Smart Bankingu. Mělo by dojít ke zrychlení a zjednodušení plateb z aplikace. Čerstvý vítr do banky přinesou i online nákupy bankovních produktů.

ČSOB a Era

Od 1. dubna mohou i klienti Ery využívat bezkontaktní platební nálepky. Rovněž od 1. dubna mohou klienti ČSOB využívat služby Donáška hotovosti. Jednoduše zavolají na call centrum nebo navštíví nejbližší pobočku pošty a požádají o doručení peněz na libovolnou adresu. Obnos je jim následně donesen poštovním doručovatelem.                                            

Mimo jiné si banka od 30. března připravila novinku týkající se nabídky k hypotékám na garantovanou úrokovou sazbu 1,99 %. „Akce se vztahuje na ČSOB Hypotéku s dobou fixace úrokové sazby na 5 let a poměrem výše úvěru k hodnotě nemovitosti do 70 %. Podmínkou je sjednání pojištění úvěru v ČSOB Pojišťovně a inkaso splátky hypotéky z běžného účtu v ČSOB/Era,“ vysvětluje Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB.                                                                                    

Dále začal u ČSOB platit nový sazebník, o kterém jsme vás již informovali.

GE Money Bank

Tato banka uvedla na trh novou kategorii půjček. Patří mezi ně revolvingový úvěr Expres Plus. Tento úvěr umožní klientům GE Money opakovaně si půjčit již splacenou část úvěru. Do budoucna banka plánuje kontokorent Flexikredit a spotřebitelský úvěr, který bude možné získat bez potvrzení příjmů.

Equa bank

V dnešních dnech Equa bank přichází na trh s běžnými účty pro firemní klienty Sector a Trade. Účet Sector si mohou založit lékaři, lékárníci, stomatologové, veterinární lékaři, advokáti, notáři, municipality, bytová družstva a společenství vlastníků jednotek. Účet bude zdarma, rovněž příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy inkasa.                                                    

Běžný účet Trade je určený pro importéry, exportéry a firmy obchodující v cizí měně. Účet je vedený v českých korunách a zvýhodňuje europlatby a zahraniční platby. Samozřejmostí jsou bezplatné tuzemské platby a výběry z bankomatů, klient dostane k účtu dvě bezkontaktní karty.

ING Bank

ING Bank se chystá rozšířit nabídky podílových fondů produktu ING Investice. „Tento jednoduchý a transparentní investiční nástroj pro začínající a méně zkušené investory uvedla banka na trh na podzim loňského roku. ING Investice lze vybírat, zakládat i spravovat on-line prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví, lze je využít pro jednorázové i pravidelné investice už od 500 korun. Důležitým benefitem, který ING Bank nabídla investorům na českém trhu jako první, jsou i nulové vstupní a výstupní poplatky,“ doplňuje za ING Bank Michaela Šimková.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená