FinExpert.e15.cz

Jaro svádí k rekonstrukcím. Pomoci může stavební spoření

Praha, 24. března 2015

Jarní měsíce jsou jako stvořené pro vylepšení bydlení.  Jedním z nejlepších řešení, jak získat peníze na rekonstrukci, je úvěr ze stavebního spoření. ČMSS nabízí u vybraných produktů garanci pevné roční úrokové sazby po celou dobu splácení již od 2,95 %, a to bez nutnosti zajištění nemovitostí až do 500 000 Kč. Při sjednání nového úvěru na bydlení navíc klienti mohou nově získat tablet Lenovo TAB 2 A7 jako dárek.

Stáří bytového fondu překračuje v České republice podle statistik ČSÚ 49 let. Přestože jeho obnova od začátku tisíciletí zrychlila, stále nemá dostatečně vysoké tempo, aby zmírnila trend stárnutí. A to je příležitost alespoň pro rekonstrukce.

Stavební spořitelny dnes navíc nabízejí řadu řešení, jak získat potřebné finance. V době klesajících úrokových sazeb je ideální čas začít přemýšlet o modernizaci. Z výzkumů ČMSS vychází, že 43 % lidí vnímá stavebko jako nejvýhodnější způsob zhodnocení svých úspor, které navíc nenese žádné riziko. Oceňují také možnost vzít si úvěr ze stavebního spoření za výhodných podmínek. 

„Liška nabízí úvěry až 500 000 Kč bez zajištění a neměnnou roční úrokovou sazbu. Stávající klienti mohou využít úvěr ze stavebního spoření, pro zcela nové zájemce je řešením překlenovací úvěr,“ upřesňuje možnosti Rostislav Trávníček, ředitel komunikace ČMSS. 

Příklad: Klient potřebuje 200 000 korun na novou kuchyň. Spoří na smlouvu o stavebním spoření již 2 roky, má naspořeno cca 76 000 korun. Chce, aby jeho měsíční zatížení splátkami bylo co nejnižší. Půjčuje si od stavební spořitelny 124 000 korun, splátka činí 1360 korun měsíčně na dobu 9 let a šest měsíců, úroková sazba je 4,3 %.

Půjčky ze stavebního spoření poskytují kromě výhodných sazeb či neexistence nároků na zástavu nemovitosti řadu dalších benefitů. Jejich vyřízení je snadné, o zaplacené úroky z úvěru si může klient snížit základ daně z příjmu. Jednou z nadstandardních služeb ČMSS je VIP servis a slevy u partnerů, díky nimž mohou lidé ušetřit čas a peníze. Pro čerpání těchto výhod se stačí zaregistrovat na webových stránkách ziskejteulisky.cz. Aktuálně zde zájemci najdou nabídku slevy 40 % na nábytek z prodejen Sconto. 

Úvěr ze stavebního spoření lze využít na novou kuchyň, koupelnu či okna, dveře, podlahy, střechu, fasádu či okapy. Peníze mohou směřovat i na zateplení a další opatření k dosahování energetických úspor, ale i na další potřebné úpravy domova včetně rekonstrukce celého bytu. Využít se dají také na koupi pozemku, nemovitosti a další potřeby spojené s bydlením.

Za svou existenci už ČMSS  uzavřela milion úvěrových smluv, jejichž prostřednictvím poskytla klientům na financování bydlení 342 miliard korun. Liška tak již ovlivnila život v každé čtvrté nemovitosti v ČR. Jednoznačně největší podíl na počtu úvěrů tvoří právě rekonstrukce a modernizace.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená