FinExpert.e15.cz

Jaro 2014: Akce na hypotéky a refinancování

Každý rok přicházejí bankovní ústavy s nejrůznějšími nabídkami.
Jaro 2014: Akce na hypotéky a refinancování

Hypoteční banky v letošním lednu poskytly 4 225 hypoték v celkovém objemu 6,964 mld. Kč. Průměrná výše úvěru aktuálně činí 1 648 220 Kč, informoval server www.hypoindex.cz. Každý rok přicházejí bankovní ústavy s výhodnými nabídkami na různé druhy hypoték a jejich refinancování. Jedná se o pravidelné opakování tradičních hypotečních dnů a objevují se i nové pojmy a produkty, podívejte se na aktuální přehled nabídek.

Equa bank

V Equa bank v současné době probíhá akce Vracíme poplatky a zároveň banka nabízí slevy na hypotéky. Poplatky za vedení hypotečního úvěru může získat zpět každý, kdo v období od 10. února 2014 do 26. května 2014 uzavře u Equa bank smlouvu na refinancování hypotečního úvěru, přičemž refinancovat hypotéku lze přitom u Equa bank až 12 měsíců před koncem doby platnosti úrokové sazby. Při refinancování hypotéky získají klienti od banky za poplatky zaplacené u původních bank 5 400 korun. Tato částka odpovídá průměrné měsíční hodnotě 150 kč při 3-leté fixaci zaplacené původnímu poskytovateli úvěru před jeho refinancováním do Equa bank.

Do konce dubna nabízí banka slevu 0,2 % u všech hypoték, které má ve své produktové nabídce, včetně neúčelové hypotéky, hypotéky PRO (pro podnikatele), i hypotéky BEZ (bez dokládání příjmu) a FIT (které zohledňují i méně významné záznamy v registrech). Pokud klient podepíše smlouvu do konce dubna. Hypotéku lze v této nabídce získat od 2,39 % p.a.

Oberbank

V Oberbank od 20. ledna 2014 probíhá akce Váš sen o bydlení. Jedna z našich předností.

Mluvčí banky Monika Heiserová prezentuje tuto kampaň jako atraktivní díky úrokovým sazbám, které jsou stanoveny individuálně v závislosti na konkrétní situaci klienta. Dále banka nabízí možnost využít i jiné zvýhodněné podmínky jako refinancování bez poplatku, úvěrový účet bez poplatku či aktivní privátní účet Žirokonto Plus 3 roky zdarma. Podmínkou získání jsou příchozí platby na účet v minimální výši 15 000 Kč měsíčně.

Raiffeisenbank

Novinkou v Raiffeisenbank je Rádcova hypotéka, kdy banka klientům pomůže s výběrem nemovitosti, vyjedná nižší kupní cenu a nemovitost zkontroluje po technické a stavební stránce. Podle dosavadních zkušeností banky může tato kampaň ušetřit statisíce korun, prezentuje produkt mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Tradiční Hypodny, kdy klienti mohou získat slevy na úrokové sazbě jsou naplánovány na začátek dubna, jejich podobu banka ještě nezveřejnila.

Fio banka

Fio banka snížila 17. února 2014 fixní úrokové sazby hypoték, nově je nejnižší úroková sazba na 2,59 % p.a. Tato sazba není podmíněna sjednáním dalších produktů banky s výjimkou běžného účtu, který je zdarma. Pro hypotéky určené ke koupi nemovitosti zavedla banka slevu 0,3 % p.a. Slevu na hypotéku od 2 milionů výše zvýšila Fio z 0,2 % na 0,3 % p.a. Sleva za refinancování zůstala stejná – 0,5 %. Poskytnutí a vedení hypotečního úvěru je zdarma, stejně tak i mimořádná splátka ve výši 20 % výše úvěru ročně. Klienti si mohou vybírat mezi fixní a variabilní sazbou.

Hypoteční banka

Hypoteční banka nabízí při sjednání Australské hypotéky slevu z úrokové sazby až 0,5 %. Podmínkou získání slevy je výše poskytnutého úvěru do 85 % a délkou fixace 3, 5 a 7 let. Sleva v rámci této nabídky začíná od 0,2 % pro úvěry od  do 2 milionů korun. Při úvěrech ve výši od 2 do 3 milonů dosahuje sleva 0,3 % a při hypotéce od 3 do 4 milionů činí sleva 0,4 %.

Od března je v nabídce tzv. Australský schod, kdy klienti s úvěrem nad 4 miliony dosáhnou na maximální výši slevy 0,5 %. U hypotečních úvěrů do 70 % hodnoty nemovitosti nabízí Hypoteční banka zpracování úvěru zdarma.

ČSOB

V ČSOB mají akci Úrokové schody, kdy sleva z úrokové sazby může být až 0,5 % p.a., v závislosti na výši poskytnuté částky. Tato nabídka platí pro hypotéky do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti s fixací úrokové sazby na 3, 5 a 7 let. Od 3. března spustila ČSOB akci na 100% slevu z poplatku za zpracování žádosti pro hypotéky do 70 % výše zástavní hodnoty nemovitosti bez časového omezení.

UniCredit Bank

Další bankou, která nabízí nízké úroky je UniCredit Bank. U 3 a 5 letých fixací mohou klienti získat sazbu od 2,69 %. Banka prodloužila poplatkovou dovolenou a v případě,že si sjednáte novou hypotéku nebo budete refinancovat stávající, budete mít zdarma správu i vedení úvěru.

Modrá pyramida

Od 17. února snížila Modrá pyramida úrokovou sazbu Hypoúvěru, který nyní nabízí se sazbou od 3,14 % p.a. Hypoúvěr je určen především na pořízení bydlení nebo na rozsáhlejší rekonstrukci. Modrá pyramida poskytuje úvěr od výše 200 000 Kč a je možné jej čerpat až do výše 100 % hodnoty nemovitosti. Klient si může splátky rozložit až na 28 let.

Wüstenrot

Wüstenrot zahajuje 17. března 2014 jarní akci na podporu refinancování úvěrů a hypoték na bydlení i spotřebitelských úvěrů. Za tímto účelem snížila banka úrokové sazby speciální Hypotéky Refin o 0,3 % p.a. u 3 a 5 – letých fixací. Hypotéku na bydlení nabízí Wüstenrot s úrokovou sazbou od 2,49 % p. a., Hypotéku Refin od 2,39 % p. a.

Wüstenrot také od 27. února 2014 snížila úrokové sazby hypoték na bydlení a refinancování a neúčelové hypotéky až o 0,4 % p. a. Banka snížila úrokové sazby u Hypotéky na domácnost a neúčelové Hypotéky na cokoliv, kterou mohou klienti využít na konsolidaci spotřebitelských úvěrů. 

Tyto hypotéky poskytuje Wüstenrot za jednotnou, garantovanou sazbu, která u Hypotéky na domácnost činí 5,39 % ročně, u neúčelové Hypotéky na cokoli 5,59 % p. a.

Dále banka snížila úrokové sazby Hypotéky na domácnost, kterou lze použít na refinancování úvěrů použitých na vybavení domácnosti, a tzv. americké Hypotéky na cokoliv, a to o 0,2 % p.a.

Po dobu akce nebudou v bance účtovat poplatek za zpracování a poskytnutí hypotečního úvěru, u nově uzavřených úvěrů nebude účtován poplatek za správu úvěru.

Sberbank

Sberbank zahájila Sberbank hypoteční dny, které potrvají do konce března. Novou hypotéku a refinancování již existujícího úvěru lze získat za 2,79 % p.a. Sazba je garantována pro klienty, kteří si nechávají svou mzdu zasílat na FÉR konto a půjčují si maximálně 70 % hodnoty nemovitosti. Za zpracování žádosti zaplatí klient jednu korunu, vedení úvěrového účtu je zdarma.

Ocenění nemovitosti může být až 7 let staré a u refinancování banka nabízí proplacení vyhotovení tohoto ocenění klientům, kteří jej nemají k dispozici. U bytu do částky 2 500 Kč, u rodinného domu do 3 500 Kč. Nabídka se vztahuje na případy účelového refinancování a je platná pro žádosti čerpané do 30. června letošního roku.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Konsolidovat finance se opravdu vyplatí, člověk může...
www.onlinekonsolidace.sk
16. 4. 2014, 10:41

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená