FinExpert.e15.cz

Jarní dny HP

Akce Jarní dny HP, která se konala v druhém dubnovém týdnu, byla zaměřená zejména na prezentaci současných řešení a hardware firmy Hewlett-Packard.

Program se skládal ze tří paralelně běžících hlavních sekcí – Infrastruktura 1, Infrastruktura 2 a Solutions. Současně se v rámci této akce konala také prezentace řešení HP pro eGovernment a své vlastní přednášky zde měli také někteří partneři HP, kteří (i s několika dalšími) měli na jarních dnech také své „stánky“, kde dále představovali svou nabídku.

Jak to vidí ředitel
Jarní dny byly zahájeny úvodní přednáškou generálního ředitele české pobočky HP Pavla Kaláška, který nastínil současnou situaci v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a to, jak na tuto situaci HP reaguje: vzhledem k tomu, že pohled na ICT sektor je nyní kritičtější než v dřívějším období a rozpočty firem určené na ICT se snižují při současném zvýšení důrazu na návratnost těchto investic, přichází HP s řešeními, která těmto požadavkům co nejlépe vyhovují. Sjednocujícím motivem HP se v dnešní době stává tzv. adaptivní infrastruktura, která při vysokém ROI (Return on Investment) umožňuje firmám co nejlépe reagovat na aktuální obchodní příležitosti (v současné „now economy“ – tento termín nahradil již přežitý pojem „new economy“).

Infrastruktura …
V sekci Infrastruktura 1 byla uceleně prezentována jednak serverová řešení HP (HP Proliant), dále řešení pro ukládání a zálohování dat v datových centrech (HP StorageWorks), a také služby HP v oblasti kritických systémů.

Sekce Infrastruktura 2 byla dopoledne vyhrazena mobilním zařízením a pracovním stanicím. Žádné převratné novinky v rámci této sekce (ostatně jako v rámci celých Jarních dnů) HP nepředstavila. Ve všech přednáškách byla většinou prezentována stávající zařízení z jejího portfolia. Jenom krátce byly představeny novinky hp iPAQ Pocket PC h1915 (na trhu bude v druhé polovině dubna) a hp iPAQ Pocket PC h5450 – pod odkazem v názvu výrobků si můžete prohlédnout jejich technické specifikace uvedené na stránkách HP.

Obšírně se HP dále v této sekci věnovala propagaci možností svého Tablet PC – Compaq Tablet PC TC1000 a také různým možnostem připojení (zejména WLAN standartu IEEE 802.11b), které z uvedených zařízení dělají plnohodnotně mobilní pracovní nástroje. Odpoledne bylo věnováno prezentaci tiskových zařízení a řešení, které v současné době HP nabízí. Byl zde prezentován také program HP Printadvantage, který umožňuje firmám sjednat nákup tiskových zařízení a kompletní technickou a dodavatelskou podporu s tím, že firma poté HP platí stanovenou měsíční částku závisející na sjednané ceně jedné strany a objemu tisku (kopírování apod.).

V podstatě vše, co bylo o zařízeních firmy HP na Jarních dnech řečeno (ať už v sekci Infrastruktura 1 či 2), se můžete dozvědět přímo z www stránek HP, v sekci produkty a služby.

A nyní řešení
Sekce Solutions, jak již její anglický název napovídá, byla zaměřena na oblast řešení v ICT – a to samozřejmě takových, na kterých se HP aktivně podílela. Jednotlivé přednášky byly v podstatě případovými studiemi nasazení toho či onoho systému v konkrétní firmě, prezentované zástupci dané firmy spolu se zástupci HP (v některých případech i dalšího subjektu). Pro příklad se v této sekci konaly přednášky: „Záložní středisko České spořitelny“, „End-to-End Service Management a procesy ve Všeobecné fakultní nemocnici“, „Nasazení CRM systému v Severomoravské energetice“ či „Řešení podnikové infrastruktury ve společnosti Škofin“. Jednoznačně nejživější byla závěrečná prezentace nazvaná „Mobile Solutions“, ve které Eurotel (spolu s HP a Microsoftem) uvedl praktickou ukázku své Mobilní kanceláře Profi přímo v akci (za pomoci vizualizéru, který snímal zařízení, na kterém se vše předvádělo).

Slovní fotbal na závěr
Jarní dny byly ukončeny kulatým stolem nazvaným „Budování aliancí – přináší budování aliancí nové možnosti v nabízení produktů a služeb a v uplatnění na trhu?“, který moderoval Jan Pokorný. Účastnili se ho kromě jiných také například Ondřej Felix (dosavadní generální ředitel Českého Telecomu), Jiří Devát (generální ředitel Microsoftu pro ČR a SR), Jiří Fabián (generální ředitel PVT) a samozřejmě i Pavel Kalášek (generální ředitel české pobočky Hewlett-Packard). Diskuse na toto téma byla velice živá a mnohdy připomínala onen v titulku uvedený slovní fotbal, ale co myslíte, mohla být nakonec odpověď na otázku uvedenou v podnázvu kulatého stolu záporná?

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená