FinExpert.e15.cz

Jaké značky sportovního zboží preferujeme?

Společnost Factim Invenio zveřejnila druhou část průzkumu názorů veřejnosti na oblast sportu a sportovního zboží. Ze zprávy vyplývá, že na českém trhu jsou nyní nejznámější značky Adidas, Nike a Puma. U žen boduje také značka Litex. Nejlépe hodnocenými značkami sportovního zboží, jsou Nike a Reebok. Těsně za těmito značkami následují Adidas, Puma, Salamon a Russel Athletic.

Při výběru sportovního zboží nehraje značka příliš významnou roli, téměř polovina Čechů si koupí jinou značku sportovního zboží, pokud by jejich oblíbená značka nebyla dostupná v obchodě, kde obvykle nakupují. Větší vliv na jejich chování má tedy obliba jednotlivých obchodů.

Na základě předešlé zkušenosti se značkou jsou nejlépe hodnocenými značkami sportovního zboží Dominator, Olympikus, Russel Athletic, Adidas, Nike a Reebok. Obecně je mezi lidmi, včetně nesportující veřejnosti nejvíce známá značka Adidas.

Přibližně 40 % lidí předem neví, kterou značku sportovního zboží koupí a rozhoduje se teprve v obchodě podle aktuální nabídky. Necelá čtvrtina lidí obvykle předem ví, kterou značku jde koupit, ale pokud je na prodejně lepší nabídka, je ochotna původní rozhodnutí změnit. Přibližně třetina Čechů předem ví, jakou značku chce koupit, a také ji koupí.

Při rozhodování o koupi určité značky sportovního vybavení je nejdůležitější vlastní předchozí zkušenost
(56 %), a to zejména pro lidi, kteří se sportu věnují (66 %), pro muže (58 %), ale i pro ženy (54 %). Vlastní předchozí zkušenost je především důležitá pro mladé lidi (68 %) a lidi ve věku 30 – 44 let (61 %).

Slevy nebo různé akce na sportovní vybavení ovlivňují 40 % Čechů. Největší vliv mají na lidi, kteří kupují sportovní zboží, ale sami aktivně nesportují (44 %). Slevy a akce mají příznivý dopad i na ženy (41 %), muže (39 %) a lidi, kteří se sportu sami věnují (38 %). Na doporučení přátel nebo známých spoléhá 27 % Čechů, především do 29 let věku. Reklama, podle výpovědi většiny lidí, výběr výrobku ze sportovní sekce obchodu ovlivňuje jen velmi málo.


Informace o první části průzkumu na téma jak sportujeme.

Zdroj: Factum Invenio

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená