FinExpert.e15.cz

Jaké doklady potřebujete k žádosti o důchod v roce 2011?


Marlen Bezděková  |  24. 02. 2011 08:31

mám už výpis a zjistila jsem že mi tam chybí jeden rok , kdy jsem v roce 1968-1969 dělala tak zvaný kurz Rodinné školy v Přerově, ale nemám už doklad, při stěhování jsem ho někde zašantročila a při zjištovaní na školském úřádě i v archivech, nikde nic není, mám jen od spolužačky její vysvedčení, že kurz probíhal a byl, co mám dělat?????????, je to kurz hned po základní škole a po tom to kurze jsem ihned nastoupila do zaměstaní a pak mi chybí asi 2 x , že jsem byla evidovaná na úřadě práce, vždy jsem si asi do dvou měsíců našla práci, ale ve vypise mi tom chybí, já mám ale z úřádu práce doklad, bude to stačit??????????? je možné že by úřad práce v Hranicích to neposlal?????????? jinak mám vše, co má dělat????????????? chtěla bych jít do předčasného z důvodů zdravotních i pracovních, kdy by bylo nejlepší a co mám dělat, když mi tam v tom výpisu chybí jeden rok, hned po základní škole a dále asi dva-tři měsíce, kdy jsem byla na pracovním úřadě, pracovat jsem začala od roku 1969 . Můžete mi poradit?????????????????, moc děkují

 | 
Eduard  |  28. 03. 2011 11:34

Podal jsem žádost o starobní důchod. Všechny doklady jsem dodal, nic nescházelo. Jak dlouho trvá přiznání důchodu?

 | 
Vlad.  |  07. 10. 2011 12:39

Podal jsem také žádost o důchod, nic nechybělo a čekám už 3.měsíc, byl jsem se zeptat na místě, kde mi důchod vyřizují, nic nevědí a důchod nemám. Jak dál postupovat a také se ptám, jaká je zákonná lhůta pro přiznání důchodu.Ochota věc popohnat je u nich minimální.Takovéto úředníky si platíme ze svých daní. Kdybych neměl úśpory, tak nevím, z čeho bych vyžil a to všechno po 40. letech práce.

 | 
Marcela Bočanová  |  18. 02. 2013 13:03

Prosím o zodpovězení dotazu. Po maturitě( 1.6.1978 ) asi ještě v červnu jsem nastoupila do zemědělského družstva , ale byla jsem tam dosazena od zemědělské správy. Nedostala jsem žádnou smlouvu ani jiný doklad o zaměstnání.Již v únoru 1979 jsem odešla na mateřskou dovolenou a tak se chci zeptat jak budu muset jednou dokazovat, že jsem byla od června do února zaměstnaná a nebo bych toto musela ještě nadělávat? Nárok na starobní důchod bych měla mít 3.5.2019. Doklady jsem hledala i v archivech ale marně a zemědělské družstvo skončilo kdysi v konkurzu. Děkuji Bočanová.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená