FinExpert.e15.cz

Jaké benefity zdravotních pojišťoven je potřeba vybrat do konce roku?

Pojišťovny přispívají na různé pohybové aktivity či očkování. Pokud máte nárok, zbytečně neotálejte. Třeba VZP přijímá žádosti jen do konce listopadu.
Jaké benefity zdravotních pojišťoven je potřeba vybrat do konce roku?

Blíží se konec roku a my se jako každý rok ptáme zdravotních pojišťoven na to, jaké benefity si jejich klienti musí vybrat do konce roku, aby zbytečně nepřišli o nabízené výhody.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

U České průmyslové zdravotní pojišťovny připravují benefity vždy na celý kalendářní rok. Proto pokud máte o některé ještě zájem, rychle navštivte pobočku pojišťovny a vyberte si je.                                    

Preventivní programy pro děti a mládež – využít můžete příspěvku 500 korun na očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění, dále si děti mohou vybrat příspěvek 1000 korun na prevenci trombózy a 500 korun na prevenci rakoviny kůže.                                                                      

„ČPZP v roce 2015 poskytne zákonným zástupcům dětí a mládeže ve věku 3 až 15 let včetně, vitamíny pro děti k odběru na pobočce. Vitamíny se budou vydávat od října do prosince. Nabídka platí do vyčerpání zásob,“ uvádí ČPZP.

Komu se v roce 2016 prodraží zdravotní pojištění?

Komu se v roce 2016 prodraží zdravotní pojištění?

Letos budou příjmy zdravotních pojišťoven opět vyšší.

Benefity pro ženy – 500 korun mohou dostat ženy na prevenci rakoviny prsu, tlustého střeva a kůže.

Těhotné ženy mohou využít balíčku Manažerka mateřství (prvotrimestrální screening, kurzy pro těhotné, plavání, epidurální analgezie, atd.)

Benefity pro muže – muži mohou využít příspěvku 500 korun na prevenci rakoviny tlustého střeva, kůže a prostaty.

Zaměstnanecká pojišťovna Škod

I tato pojišťovna má vždy programy plánované na kalendářní rok. Příspěvky je tedy třeba vybrat do 30. prosince 2015. Výjimkou je příspěvek na zlepšené služby pro matku a novorozence. Ten si můžete vyzvednout až do 31. ledna 2016 (pouze v případě, že se vaše dítě narodí v prosinci 2015).

„Nicméně to neznamená, že by zdravotní programy v příštím roce nepokračovaly. V návrhu na příští rok, který je nyní před schvalováním počítáme v zásadě s obdobným spektrem zdravotních programů jako v současném roce,“ říká Petr Kvapil, asistent ředitelky ZPŠ.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky

U ZP MV ČR můžete do konce kalendářního roku vyčerpat ještě čtyři programy.

Program pro dárce krve, krevní plazmy a kostní dřeně – pokud darujete, máte možnost získat multivitaminový preparát, příspěvek 3 000 korun na ozdravný pobyt, pokud jste držitelem Jánského plakety nebo zlatého kříže a dárce kostní dřeně, může být příspěvek na pobyt dokonce 6 300 korun.

Dále je možné získat příspěvek na další program aktuální nabídky (např. očkování, preventivní onkologické vyšetření) až do maximální výše příspěvku u příslušného programu a při splnění podmínek daného programu.

Program očkování – zde můžete čerpat 300 korun na černý kašel, rotavirová onemocnění, tetanus, vzteklinu, HPV chlapci, pásový opar, atd. Dále 600 korun na klíšťovou encefalitidu, žloutenku, meningokoka, pneumokoka.

Program pro těhotné a kojící ženy – můžete čerpat příspěvky až do výše 800 korun například na předporodní kurzy, vitamíny, účast otce u porodu, odběr pupečníkové krve, cvičení po porodu, monitor dechu, očkování novorozence, atd.

Program lupénka – pojištěnec, který zakoupil přípravek pro zevní aplikaci ovlivňující kožní příznaky při onemocnění lupénkou a obdržel v období od 1. dubna 2015 poukaz ZP MV ČR, může čerpat příspěvek až do výše 500 Kč. 

Tato pojišťovna během listopadu otevírá Program pro muže související s prevencí onemocnění prostaty a kardiologickými potížemi.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

I VZP má příspěvky rozděleny do několika kategorií:                                                                           

Děti do 18 let – ty mohou dostat příspěvek až 500 korun na prevenci kardiovaskulárních onemocnění, onemocnění diabetem, prevence poruch duševního zdraví (bulimie a anorexie), prevence onkologických onemocnění, očkování. Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. listopadu daného kalendářního roku.

Dospělí – 500 korun získáte na prevenci kardiovaskulárních onemocnění (na různé pohybové aktivity, odvykání kouření), prevence onemocnění diabetem, prevence poruch duševního zdraví, prevence onkologických onemocnění.

Maminky – Budoucí maminky mohou čerpat příspěvek na prevenci v celkové výši až 2 500 Kč v jednom kalendářním roce. 500 korun získají na prevenci kardiovaskulárních onemocnění (na různé pohybové aktivity, odvykání kouření), prevence onemocnění diabetem, prevence poruch duševního zdraví, prevence onkologických onemocnění.

Bezpříspěvkoví dárci krve – Klienty, kteří darovali v daném kalendářním roce alespoň jedenkrát krev, plazmu nebo kostní dřeň, odměníme příspěvkem až 500 Kč na nehrazené rehabilitační aktivity lázeňského typu, vitaminy a doplňky stravy zakoupené v lékárně pro vlastní potřebu.

Revírní bratrská pokladna

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna má preventivní a bonusový program, který je vždy zpracován pro příslušný rok. Nabídka jednotlivých aktivit se v jednotlivých létech příliš neliší. Je rozdělená podle věkových kategorií do 6 let, od 7 do 18 let a nad 19 let. Má speciální nabídku pro těhotné i dárce krve.

„RBP pojištěncům přispívá na kteroukoliv aktivitu kdykoliv v průběhu celého roku, dle vlastního výběru,“ uvádí za RBP Antonín  Polášek.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Benefity, benefity, benefity... My jsme u OZP a vše ...
Alena
29. 7. 2016, 09:44

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená