FinExpert.e15.cz

Jak zrušit pevnou linku - krok za krokem

Od dramatického zvýšení měsíčních poplatků ČTc uplynuly více než čtyři roky. Věrní uživatelé si mohli vybrat z některých nových tarifů; řada z nás si však dále klade otázku, zda se raději nezbavit pevného závazku. Chcete zrušit telefonní stanici Českého Telecomu?
Jak zrušit pevnou linku - krok za krokem

Hlavně rychle? Přijďte osobně
Nejrychlejší způsob, jak zrušit pevnou linku, je navštívit některou z poboček Českého Telecomu (jsou v každém větším městě) nebo některou ze značkových prodejen Telepoint (na internetu najdete seznam poboček ČTc i prodejen Telepoint).

Další postup je tradiční: vyžádejte si formulář „Ukončení smluvního vztahu“, vyplňte jej a odevzdejte. Nezapomeňte si předtím doma poznamenat své referenční číslo, budete je při vyplňování potřebovat (najdete je v levém horním rohu vyúčtování).

Pokud se rozcházíte s Českým Telecomem v dobrém a chcete se osobně podílet na zlepšování kvality jeho služeb, srovnejte si také dopředu důvody, které vás vedou k trvalé odluce od pevné linky. V závěru formuláře na ně budete zdvořile dotázáni (osobní zpověď poskytovateli služeb je přirozeně dobrovolná).


Český Telecom dnes zveřejní své nové cenové programy. Informace o nich přineseme již ve 12:00 na adrese:


Nemusíte nikam chodit
Pokud máte do pobočky daleko, nechce se vám stát frontu, nebo se chcete vyhnout osobnímu kontaktu s personálem, který se jistě pokusí zpochybnit vaše důvody ke zrušení telefonní linky, pošlete výpověď smlouvy prostě poštou na adresu Českého Telecomu.

Zažádejte si o zaslání patřičného formuláře telefonicky (na zákaznické lince 800 203 203) nebo emailem (na epodatelna@ct.cz, případně přímo na stránkách ČTc, v obou případech si však pár dní počkáte) a zašlete jej na adresu Českého Telecomu.

Ani na krok od počítače? Pak máte problém
Patříte k těm moderním jedincům, kteří vše raději řeší v klidu svého domova, za tlumeného svitu monitoru? Dočkáte se nepříjemného, a v dnešní době téměř nepochopitelného, překvapení. Potřebný formulář si z internetových stránek nestáhnete a nevytisknete. Na webu Českého Telecomu je sice přístupná sekce Dokumenty ke stažení, ale formulář výpovědi smlouvy mezi nimi není. Světe, div se!

Písemně to jde i bez formuláře
Nechce se vám pídit po formulářích? Pak tedy adresujte Českému Telecomu písemnou žádost o ukončení smluvního vztahu formou běžného formálního dopisu. Nezapomeňte uvést potřebné náležitosti: jméno, příjmení, adresu, případně IČO, DIČ, telefonní číslo, referenční číslo, datum a vlastnoruční podpis. Chcete-li zrušit pevnou linku, registrovanou na jinou osobu, je nutné přiložit notářsky ověřenou plnou moc. O výsledku vašeho požadavku budete informováni rovněž písemně.

Možnost pro nerozhodnuté
Vlastnictví pevné telefonní linky skýtá další možnosti kromě pouhého telefonování. Pokud se nechcete definitivně rozloučit s vaší telefonní stanicí, můžete využít speciální nabídku Českého Telecomu. Vypojení na zkoušku, to je volba pro nerozhodnuté odpůrce pevné telefonní linky. Získáte až šest měsíců na přemítání zrušit, či nezrušit… Neplatíte žádný povinný paušál, za symbolickou 1 Kč vám zůstane k dispozici telefonní přístroj a budou vám dále umožněna tísňová volání a příchozí hovory. Po uplynutí lhůty máte dvě možnosti: požádat o definitivní odpojení linky nebo pokračovat a předplatit si některý z nabízených tarifů Českého Telecomu.

Vraťte telefon
Dnem doručení výpovědi začíná běžet výpovědní lhůta, jejíž délka závisí na vašem účtovacím období (většinou jeden měsíc). Po splnění závazků (zaplacení účtů za volání, případně splnění dalších smluvních podmínek) a vrácení telefonního přístroje dojde k ukončení vašeho smluvního vztahu s Českým Telecomem.

Zrušení je zadarmo
Závěrem připojme jeden významný detail. Za zrušení pevné linky nic neplatíte.

Kontakty

Internetové stránky -
http://www.telecom.cz
Telefonické centrum služeb Českého Telecomu 800 123 456, +420 222 211 133 pro volání ze zahraničí
Adresa: Český Telecom, a. s., Olšanská 55/5, 130 34 Praha 3


Další článek


 

celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

Formulář existuje
Petr
19. 12. 2005, 21:32
Re: nebyl by link?
z.k.
10. 6. 2005, 09:38
Odkaz na formulář "Ukončení smluvního vztahu"
V.Š.
5. 5. 2005, 08:32
A je to.
Tomáš
29. 4. 2005, 11:33
Pozor na Telecom
Draho
29. 4. 2005, 09:17

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená