FinExpert.e15.cz

Jak si přivydělat na rodičovské dovolené…

Nabídneme vám několik tipů, kterými si můžete přivydělat.
Jak si přivydělat na rodičovské dovolené…

Většina párů se těší na to, až jim přibude do rodiny další člen. Je však nutné si uvědomit, že s tímto človíčkem bude muset být jeden z rodičů doma na rodičovské dovolené a tím přijde domácnost mnohdy o několik tisíc korun. Proto si mnoho žen chce na rodičovské dovolené přivydělat alespoň pár korun, aby se rodinný rozpočet trošku zvýšil. Jak ale sehnat dobrý přivýdělek?

Nejprve by si měla žena ujasnit, kdy bude práci schopná vykonávat. Některé maminky mají to štěstí, že mají, jak se říká zlaté dítě. Jsou tak schopné práci dělat i během dne. Některé však mají doma „zlobivce“ a volné chvilky mají pouze v době, kdy dítě spí, tedy nejspíše večer nebo když jim někdo dítko hlídá. Ale řekněme si na rovinu, která mladá rodina má v dnešní době to štěstí, že má babičku již v důchodě, aby mohla hlídat?
Další okolnost je ta, že žena musí zvážit, co vlastně umí.

Nabídneme vám několik tipů, kterými si můžete přivydělat, ale neznamená to, že by vám všechny byly šité na míru.

Brigády

Brigády v různých obchodních domech jsou asi nejlepším způsobem jak si přivydělat. K tomu však musíme mít někoho, kdo bude ochotný nám dítě pohlídat. Také se žena musí smířit s tím, že bude na nějakou dobu odloučena od své ratolesti.

Prodej kosmetiky, parfémů, šperků

Ženy, které mají spoustu kamarádek a známých a nebojí se komunikovat s lidmi, mohou zkusit prodej kosmetiky. Je však otázkou, zda se to v dnešní době vyplatí. Je velká spousta žen, které se tímto zabývají. Ne nadarmo se totiž říká, že se naše republika dělí na prodejkyně Avonu a Oriflamu.

Výhodnější by možná bylo zaměřit se na méně známé firmy, které prodávají méně známé značky kosmetiky či kosmetiku bytovou jako je například Dedra a Euroda. Rozmáhá se i prodej šperků a parfémů. Většinou si ale budete muset koupit nějaký startovací balíček. Nejde o žádné velké sumy, ale i tak je dobré zvážit, zda máte takové komunikační schopnosti a možnosti, aby se vám tato investice vrátila.

Prodej mateřského mléka

Pokud jsme zdravé a máme velký nadbytek mateřského mléka, můžeme jej prodávat do bank mateřského mléka. Je to určitě lepší, než nadbytečné mléko vylévat. Takhle můžeme někomu dalšímu pomoci a nám pomůže určitá odměna. Některé banky nabízejí za mléko peněžitou odměnu okolo 200 Kč za litr, jiné poukázky na stravu asi 70 Kč za litr. Těchto bank je bohužel pouze 5 v celé České republice a to ve větších městech. Více o této problematice můžete nalézt na www.kojeni.cz/banky.php.

Pečení cukroví, dortů

Některé ženy jsou natolik šikovné, že pečou cukroví na zakázku. Našli bychom mnoho žen, které nepečou například vánoční cukroví a raději si jej nechají upéct od někoho jiného. Také se dá přivydělat pečením dortů k různým příležitostem. Pokud tyto činnosti ženu na rodičovské dovolené baví a naplňují a ještě si tím přivydělá nějako korunku, může být velice spokojená.

Ruční práce

Je spousta zručných žen, které umí a baví je vyšívat, plést, háčkovat, vyrábět šperky či různé dekorace. Můžete pak své výrobky prodávat známým nebo přes různé internetové obchody (např. www.fler.cz). Opět to není nic, co by nám vydělalo tisíce měsíčně, ale proč nespojit zábavu s něčím užitečným?

Psaní článků, pohádek

Některé časopisy jako například www.uzlicek.cz, mají zájem o spolupráci přímo s maminkami, které mají různé životní zkušenosti. Pokud umíte psát, máte nápady a fantazii, můžete zkusit napsat nějakou pohádku nebo příběh z vlastní zkušenosti, poslat jej do časopisu, třeba budete mít štěstí, článek se bude líbit, otisknou vám jej a dostanete finanční odměnu.

Vyplňování dotazníků

Pokud trochu zabrouzdáte po internetu, můžete narazit na několik společností, které nabízejí vyplňování dotazníků za finanční odměnu. Je však důležité si zjistit s jakou frekvencí firmy dotazníky posílají. Pokud vám pošlou jeden dotazník měsíčně a dostanete za něj například 80 Kč, asi nemá cenu s tímto ztrácet čas. Jsou však některé firmy (www.median.cz), u kterých se dá vydělat i pár tisíc měsíčně. Musíte se jim však hodit zrovna vy. Například místem svého bydliště nebo věkem.

Hlídání dětí

Některé odvážné maminky si mohou ke svým dětem přibrat ještě hlídání jiného dítka. Cena za hlídání bude asi dle dohody mezi maminkami, ale určitě vám tato finanční částka pomůže. A vy zase pomůžete jiné mamince, která si přivydělává zase jinak. Nakonec můžete zjistit, že je to pro vás výhodné nejen z finančního hlediska. Spousta dětí je totiž hodnějších, když mají k sobě společníka, než když jsou samotné.

Žehlení

Můžete si dát inzerát, že vyžehlíte prádlo. Prádlo vám většinou dovezou až do domu a následně si jej vyžehlené opět odváží. Je však nutné zvážit, zda máte dostatek času a prostoru tuto brigádu vykonávat. Není totiž úplně jednoduché žehlit s batoletem za zády.

Účetnictví

Ženy, které se dobře orientují v této oblasti, mají značnou výhodu. Mohou totiž dělat účetnictví i na rodičovské dovolené a nemusí tím zcela utnout svou předchozí praxi.

Založení internetového obchodu

Podnikavé ženy si mohou založit internetový obchod s různým zbožím. To už však vyžaduje podnikavého ducha a určitý kapitál, který musíte zpočátku vložit.

Roznášení letáků

V dnešní době, kdy nám ve schránce přistane alespoň jeden leták denně, patří tato brigáda mezi velmi časté. Pokud máte dítě v kočárku, není nic jednoduššího než spojit zdravou procházku s přivýdělkem. Je nutné si však uvědomit, že letáky budete muset roznášet za všech okolností. Pro případ nepřízně počasí nebo nemoci dítěte je potřeba mít opět někoho, kdo vám dítě pohlídá nebo letáky roznese za vás.

Humanitní zaměření

Pokud jste humanitně zaměřené, můžete doučovat například dítka školou povinná. Můžete překládat nebo dělat tlumočnici. Pokud umíte obstojně hrát na nějaký hudební nástroj, můžete také učit. Alespoň nebudete mít pocit, že jsme zcela vypadly ze svého oboru.

Nákup a následný prodej

Pokud jste šikovné, můžete za malý peníz nakoupit nějaké zboží, například starožitnosti v antikvariátech a následně je za větší obnos prodat na různých aukcích (www.aukro.cz). Když však chcete vydělávat, měly byste se orientovat v tom, o jaké zboží je největší zájem a za kolik je možné jej prodávat.

Další článek


 

celkem 13 komentářů

Nejnovější komentáře

Zdravím všechny,Prosím Vás lidi zásadně nechoďte na ...
Pepa
19. 12. 2013, 11:56
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplněn...
Maty
4. 7. 2013, 11:19
Nic na tom není a na pomoc je tu vždy překladač goog...
Gom
19. 3. 2013, 22:32
HLEDÁTE VÝDĚLEK BEZ VSTUPNÍCH POPLATKÚ? Klikáním ...
Gom
19. 3. 2013, 22:31
Zkuste toto, jeden klik a dolarů v kapse <a rel="...
Tado
1. 1. 2013, 22:34

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená