FinExpert.e15.cz

Jak šetřit v domácnosti? Odmražením lednice snížíte účty


Roman Pavlíček  |  10. 03. 2016 16:03

Měnili jsme doma ledničku a že by jsme ve faktuře poznali nějakou větší úsporu to se říci tedy nedá. Finanční úlevu jsme poznali až po obměně dodavatele, který si myslím, že dokáže ovlivnit ceny mnohem více. V současné době se nám o správu naší elektřiny stará xenergie, která nám dokázala vrátit z vyúčtování několik stovek zpátky do kapsy.

 | 
Jana  |  19. 07. 2016 00:26

Jsou mnohem výhodnější energie možnosti než xenergie. Je to jen reklama.

 | 
MP  |  31. 07. 2016 20:28

To jsou zase kecy. Když opláchnu nádobí pod tekoucí vodou, ihned po jídle a nenechám ho zaschnout, spotřebuju na jedno mytí tak kýbl vody, nebo méně. Tj. jako ta úsporná myčka, ale ušetřím cenu myčky. A nemusím mít několik sad nádobí, abych myčku zapínal, až když je plná.

A výměna starých spotřebičů za nové: Je dávno známé, že životnost spotřebičů se radikálně snižuje. Takže dvacetiletá lednička už má své odslouženo, ale bude ještě tak 10 let pracovat. Nová vydrží 2-5 let, takže ta stará ji přežije. Úspora je tak nulová až záporná. Nikdo totiž v reklamách od úspor neodečítá cenu nového spotřebiče. Mnohem více se dá ušetřit rozumným používáním. Neprat zbytečně, nevařit litr vody na jedno kafe, nečumět zbytečně půl hodiny do ledničky, žehlit jen to co je třeba. Nešetřit koruny a pak vyhazovat tisíce. Ale jak je vidět, zájmem výrobců ani dodavatelů energií není, aby lidé šetřili. Všechno šetření se nakonec projeví zdražením a efekt šetření se vynuluje.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená