FinExpert.e15.cz

Jak pořídit exotickou dovolenou za pakatel

Čas letních dovolených se blíží ke konci a ceny zájezdů pomalu klesají. Nákupem zájezdu přes internet můžete ušetřit desetitisíce po celý rok. Dominikánská republika za 32 000 Kč pro dva i s hotelem a letenkou? Stačí umět základy němčiny.
Jak pořídit exotickou dovolenou za pakatel

Čím dál víc lidí nakupuje zájezdy na poslední chvíli. Tzv. last minute nabídky jsou totiž ve většině případů velmi výhodné a pobyt u moře lze pořídit s velkou slevou. Existuje však ještě jiná možnost, jak výhodně pořídit zájezd – internet. V dnešní době, kdy není problém nakupovat zboží na zahraničních serverech, je stejně lehké koupit přes internet i zájezd. Jediným předpokladem je, že zvládáte alespoň základy němčiny nebo angličtiny.

V nabídce velmi levných zájezdů, zvláště do exotických destinací vedou německé cestovní kanceláře. Přesněji řečeno německé společnosti monitorující nabídky velkého množství cestovních kanceláří, které pak za provizi nabízejí svým klientům. Pokud je navíc prodej uskutečňován přes internet, odpadají společnostem další provozní náklady a zájezdy mohou být ještě o něco levnější. V tomto článku se podíváme na proces výběru zájezdu na stránkách www.ltour.de, které patří k největším a nejlepším.

Koupit zájezd přes internet od německé cestovní kanceláře se vyplatí hlavně u exotických destinací (Bali, Mexiko, Dominikánská republika, Kuba atp.). Ceny takových pobytů mohou být až o 30 000 Kč na osobu levnější, než v případě pořízení u některé z českých cestovní kanceláří. Nijak zvlášť se naopak nevyplatí kupovat přes zahraniční tour operátory zájezdy do většiny evropských letovisek (Kanárské ostrovy, Mallorka, Tunis, Itálie, Španělsko, Řecko).

 

Doprava na letiště může být problém

Jedinou vadou na kráse tohoto způsobu pořízení levné dovolené je doprava na letiště. Většina letů je totiž operována z letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Mezi další velmi častá místa odletu patří letiště v Berlíně, Mnichově, Vídni a Amsterodamu. Například do Frankfurtu to je z Prahy cca 340 km, což zabere zhruba 4,5 hodiny cesty autem. V přepočtu na benzín vás tak cesta tam a zpět vyjde přibližně na 1 400 Kč, přičemž musíte ještě počítat s parkovným. Odstavení auta na hlídaném parkovišti v centru Frankfurtu (u stanice metra) stojí asi 15 EUR na týden. S nejrůznějšími slevami se můžete bez problémů dostat na 25 EUR za dva týdny hlídaného stání v komplexu krytých garáží. Například do Berlína se dá lehce dostat přímým vlakem Eurocity z Brna nebo Prahy. Mezi Mnichovem a Prahou respektive Amsterodamem a Prahou zase jezdí pravidelné autobusové linky (zpáteční jízdenka od 1360 do 2400 Kč se společnostní Europass).

Náš tip: Pokud jste dobrodružné povahy a nevadí vám určitá nejistota, můžete ušetřit obrovské částky. Jak? Vydejte se na frankfurtské letiště a kupte si zájezd až tam. V letištní hale je velké množství poboček cestovních kanceláří, které na posledních chvíli nabízejí neobsazená místa. Pokud se vám nepovede koupit levný zájezd na poprvé, můžete bezproblémů v letištní hale přespat a zkusit to druhý den. Tímto způsobem pořízení lze za sluníčkem odletět i za čtvrtinu původní ceny (např. Kanárské ostrovy, 6 dní hotelu, letenka, polopenze za 115 EUR).

 

Jak si vybrat zájezd

Jak již bylo zmíněno, hlavním předpokladem je alespoň základní znalost německého jazyka. Pomoci může i obyčejný slovník a chvilka času na hledání slovíček. Na stránkách www.ltour.de toho lze nalézt opravdu hodně, nám ale bude stačit horní lišta a odkazy Flug + Hotel (letenka + hotel), Flug (letenka) a Hotel. Chcete-li kompletní pobyt i s dopravou, klikněte na Flug + Hotel, využít samozřejmě můžete i akční nabídku, která je zobrazena uprostřed hlavní stránky.

  • Nicméně zpět k hledání prostřednictvím odkazu Flug + Hotel – po kliknutí se zobrazí vyhledávací formulář, kde můžete zadat několik klíčových parametrů a systém nalezne nebo nenalezne požadovaný zájezd.

Klepněte pro větší obrázek

  • Pod formulářem je opět zobrazena akční nabídka vybraných destinací. Vybereme si například Kubu, která je nabízena již od 543 EUR za jednu osobu.

 

Klepněte pro větší obrázek

  • Opět se zobrazí podnabídka s konkrétními destinacemi na Kubě. Za 543 EUR je nabízena destinace Varadero. Klikneme na ni.

Klepněte pro větší obrázek

 

  • Zobrazí se seznam letovisek s fotografiemi hotelu a stručným popisem. Vybereme například Club Amigo Varadero – Mittelklasse (střední třída) za 698 EUR. Ceny zájezdu podle jednotlivých míst odletu se zobrazí po kliknutí na odkaz „Jetzt ab 698 EUR“. Uvedená cena 698 EUR platí pro odlet z Amsterodamu. Jen pro informaci – let z Prahy do Amsterodamu lze v současnosti pořídit za 1990 Kč (zpáteční letenka bez letištních poplatků).

Klepněte pro větší obrázek

 

  • Kliknete na cenu 698 EUR a zobrazí se nabídka možných termínu odletu. Ve sloupci Gesamtpreis je uvedena cena za 2 osoby - celkem tedy 1396 EUR (cca 44 600 Kč). Uvedená cena obsahuje zpáteční letenku a 7 dní v hotelu střední třídy – all inclusive!).

Klepněte pro větší obrázek

 

  • Po výběru termínu se zobrazí celkové shrnutí objednaného zájezdu a volba cestovního pojištění. Pokud jste již pojištěni nebo se chcete pojistit v ČR, zatrhněte volbu „Keine Versicherungen“ (bez pojištění). Následně stačí kliknout na „Jetzt Online Buchen“.

Klepněte pro větší obrázek

 

  • Vyplníte informace o své osobě a osobě spolucestujícího. Vyberete systém placení (doporučuji „Kreditkarte“) a zvolíte formu doručení letenek a poukazu na hotel. Poštou dostanete všechny potřebné dokumenty do týdne, expresní dodávka je zhruba do 3 dnů a připlatíte za ni 8 EUR. Následně kliknete na „Eingaben Prufen“ a dokončíte objednávku.

 

Jak to funguje v praxi


Poté, co poštou dostanete letenky a dokumenty, nic vám nebrání vydat se na zvolené letiště. Klasicky se odbavíte, nasednete do letadla a za několik hodin máte exotiku na dosah. Německá preciznost opravdu funguje, a tak pokud máte v rozpisu napsáno, že vás bude někdo někde čekat, spolehněte se, že tam bude. Po příjezdu do hotelu odevzdáte poukaz a ubytujete se. Nic složitého, stačí umět základy anglické nebo německé konverzace.


Náklady na jednu osobu (v Kč)

- 22 300 Kč (hotel, letenka)
- doprava na letiště v Amsterodamu (1990 Kč + 1500 letištní poplatky)
- cestovní pojištění (cca 1500 Kč)
- další výdaje (1000 Kč)
- celkem: 28 790 Kč

Poznámka: Podobné zájezdy české cestovní kanceláře prodávají za 40 000 Kč a výše za jednu osobu.


Máte někdo zkušenosti s podobným pořízením zájezdu přes internet? Napište nám své zkušenosti do diskuse pod článkem.

Další článek


 

Související články


celkem 12 komentářů

Nejnovější komentáře

Zdravím, nám se hodně osvědčilo půjčovat si auto, z...
Miroslava
15. 5. 2016, 14:47
Na svatební cestě jsme byli na Mauriciu a od té doby...
Alča
1. 7. 2015, 08:19
Já nechápu, jak to zaplatím tou kreditkou. Papíry mi...
Zdena Vakuková
11. 8. 2014, 07:39
Re: Super Last Minute
Tom07
6. 3. 2008, 03:36
To samý už je i česky na www.nacesty.cz
Marek Kotlík
3. 8. 2005, 13:32

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená