FinExpert.e15.cz

Jak nejlépe platit za elektřinu

S platbou za elektřinu musí domácnost počítat každý měsíc. Jsou však i exotické způsoby, jak ji lze platit.
Jak nejlépe platit za elektřinu

Pokud odebíráte elektrickou energii od Skupiny ČEZ, máte několik možností, jak svoji platbu uskutečnit. Následující přehled vám může pomoci v rozhodnutí, který způsob platby bude právě pro vás nejoptimálnější s ohledem na úsporu peněž, ale i času.

Tradiční SIPO

SIPO – soustředěné inkaso plateb obyvatelstva patří k nejtradičnějšímu způsobu platby za elektřinu. SIPO používají domácnosti k platbě pravidelných záloh. Konečné roční vyúčtování se provádí formou zúčtovací faktury, kterou zaplatíte bankovním převodem, platbou na terminálech sazky nebo poštovní poukázkou.

Pohodová inkaso z bankovního účtu

Další možností platby za elektřinu je přímé inkaso z vašeho bankovního účtu. V posledních letech se pro něj rozhoduje stále více zákazníků. K jeho výhodám patří jednoduchost, rychlost a časová nenáročnost. Jednotlivé platby jsou automaticky odepisovány z vašeho účtu, odpadají tedy každoměsíční myšlenky na úhradu určité částky v časově omezeném období.
Výhodou této služby je skutečnost, že každý zákazník si může určit limit výše inkasa a tím nepřímo kontrolovat výši své platby. Platby máte rovněž pod kontrolou s ohledem na předem zasílaný předpis plateb na celé zúčtovací období.

Exotická platba u terminálů Sazky

Pokud chcete ušetřit za jednorázovou platbu elektřiny, můžete zaplatit prostřednictvím terminálu Sazky. Vybíraný poplatek je totiž nižší oproti klasické úhradě formou poštovní poukázky. Skupina ČEZ zájemcům o tento způsob platby vystaví platební kalendář záloh nebo zúčtovací fakturu, která bude obsahovat speciální čárový kód. Nespornou výhodu je fakt, že nemusíte zdlouhavě vyplňovat žádné poštovní poukázky a formuláře, zadávat příkazy a tím platit vyšší poplatky.

Jednorázový převod raději ne

Platit za elektřinu lze samozřejmě i jednorázovými převody z bankovního účtu a pro každou platbu musíte proto vystavit samostatný příkaz. Obdobná situace je u jednorázových plateb formou poštovních poukázek. Navíc si musíte sami sledovat datum splatnosti a vždy vypisovat spousty údajů, čímž riskujete možnost chyby. Těmto způsobům plateb za elektřinu se tedy raději vyvarujte.

Když nevíte, zavolejte

Skupina ČEZ zřídila pro své zákazníky telefonní zákaznickou linku 840 840 840. Na uvedeném čísle můžete řešit dotazy či požadavky spojené s odběrem elektřiny. Vyřídit můžete i veškerou agendu týkající se změny smluvních a kontaktních údajů, změnu produktu nebo distribuční sazby, uzavření smlouvy o dodávce a veškeré záležitosti ohledně fakturace elektřiny, plateb a pohledávek. Přes uvedenou linku lze vyřídit i připojení zcela nového doběrného místa k distribuční síti. 

Další článek


 

celkem 18 komentářů

Nejnovější komentáře

EO-N
mamlas
5. 5. 2008, 14:37
Re:Public relation článek ČEZu
ddddddd
18. 1. 2007, 14:17
Re:Existuje ještě jeden exotický způsob
Jarmila
15. 1. 2007, 11:16
Re:Public relation článek ČEZu
Pavel
14. 1. 2007, 17:50
Public relation článek ČEZu
JiP
11. 1. 2007, 14:05

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená