FinExpert.e15.cz

Jak jsem (ne)nastoupil proti Beckhamovi

Možná se někomu z vás líbí dlouhé kožené kabáty, lesklé šortky a klobouky se širokou krempou, ale já považuji nápad se střílením míčů namísto kulek za poněkud prvoplánový. Nicméně taková je celosvětová reklamní politika výrobce Pepsi Coly, takže naší zemičce nezbývá, než tom přizpůsobit webovou prezentaci. Co tedy nabízí aktuální soutěž?

Zejména zajímavé výhry. Kdo by nechtěl hrát na stolním Pepsi fotbálku nebo čutat do originální kožené mičudy, která jako by vypadla z počátku minulého století? Já bych ale nejraději dopadnul samotného desperada Beckhama a vyhrál 10 000 dolarů! Ano, čtete správně, na prahu sjednocené Evropy si výhru můžete vybrat buď v dolarech, nebo v českých korunách podle aktuálního kurzu. Jak na to?

 

Vlastně ani nevím, ale popíšu vám, jak jsem to zkusil. Nejprve jsem si všimnul upoutávky na etiketě své oblíbené Pepsi Max a vzápětí ji strhnul, abych si přečetl pravidla. Ve zkratce řečeno, pro přihlášení do aktuálního kola musíte nasbírat tři kódy, tedy tři etikety z vybraných nápojů a poslat je pomocí SMS na soutěžní číslo. Jednou za 14 dní vám pak přijde otázka pro aktuální kolo, kterou se pokusíte co nejrychleji zodpovědět a pak už jen doufáte ve výhru. Já jsem obvykle nevěděl a když, odpovídal jsem pozdě, ale nezoufám, neboť každá správná odpověď vyhrává. Co? No přece přístupový kód na web, který zní (ne)překvapivě Beckham.

 

Prezentace patrně v duchu televizní reklamy simuluje westernové městečko z dob Divokého západu a kromě standardních informací přináší i pár zajímavých nápadů jako je mluvící sup – nápověda, místní plátek Pepsi Telegraph nebo převalující se míče namísto kulatých prérijních rostlin, jejichž druh neznám, ale kutálejí se ve větru v každém pořádném westernu. Informace na vstupní tabuli o počtu obyvatel hlásila 4 500 lidí, což je patrně počet registrovaných hráčů, ale o tom později.

 

Nejprve je třeba prodrat se předměstím s jeho právníkem, který poradí v případě nejasností ohledně soutěže, kinem, kde se promítá televizní reklama, a kutlochem novináře s typickou kšiltovkou a seznamem výherců. Odtud je to už jen kousek do Downtownu, kam se ovšem podíváte pouze v případě, že uhádnete číselný kód. Ten je poněkud nelogicky tvořen písmeny v již odhaleném slově Beckham.

 

V zaheslované části prezentace můžete skočit na panáka Pepsi do saloonu nebo se stavit v obchodě pro pár drobností. Zatímco animace v baru je zatraceně dlouhá a poněkud nepochopitelná, nahrávací doba u obchodníka je šikovně zamaskována prohrabáváním podpultového zboží, což považuji za dobrý nápad. To, co mi obchodník nabízí, už za tak dobrý nápad nepovažuji. Kdo z vás by chtěl mít doma plakáty svých fotbalových miláčků připomínající exhibicionisty z Petřína?

 

Pomiňme tedy svérázné bonusy a nic nenabízejícího hrobníka a vrhněme se na stadión. I když pravděpodobně nebyl běžnou součástí vísek v Nové zemi, zde má zásadní význam. Kromě oprátky totiž nabízí možnost prostřílet si cestu k vítězství pomocí jednoduché rovnice mičuda – branka – gól. Jak to přesně funguje, ale nevím, protože odkaz na on-line verzi mě vrhnul na jakousi cizojazyčnou stránku s nutností registrace, což jsem odmítl. Odkaz na off-line hru mi zase nainstaloval cosi, co po mě chtělo stáhnout ovladače softwaru pro on-line distribuci her, o kterém jsem slyšel poprvé v životě a hlavně jsem ho vůbec instalovat nechtěl. Tudíž mi hra oznámila, že končím. A opravdu jsem to udělal.

 

Jaké z toho plyne poučení? Kupte si tři Pepsi, pošlete kódy, a v neděli čekejte na otázku s mobilem v ruce. Na internetovou prezentaci tentokrát snad ani nechoďte.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená