FinExpert.e15.cz

Jak je to s podporou v nezaměstnanosti?


jara  |  24. 04. 2011 10:43

Pan redaktor nemluvi pravdu. Podle vlastni 40-ti lete zkusenosti v Nizozemi vim, ze podpora v nezamestnanosti neni 111% mzdy,ale pouhych 65% a to na 6 mesicu (statni zalezitost), potom prechazi nezamestnany do rezimu podpory od mesta coz je almuzna vypocitana z minimalmi mzdy z ktere se daji pokryt nejvyse naklady na bydleni. Jidlo, osaceni popripade jine vydaje (dane,vzdelani deti,zdravotni vydaje) nelze zaplatit. Pan redaktor by se mel nejdriv informovat nez zacne nehorazne zkreslovat situaci zde na Zapade.

 | 
Petr Gola  |  26. 04. 2011 05:57

Dobrý den,

v textu není uvedeno, že podpora v nezaměstnanosti v Nizozemí je 111 % mzdy, ale že maximální výše podpory v nezaměstnanosti může dosahovat 111 % průměrné mzdy, a to u občanů s nadstandardními příjmy. V Česku může maximální podpora v nezaměstnanosti 58 % průměrné mzdy. Jinak je v Nizozemí čistý náhradový poměr (tj. poměr mezi čistou mzdou a čistou podporou v nezaměstnanosti) 70 %.

S pozdravem

 | 
M.H.  |  29. 04. 2011 13:33

Dobrý den, nikde jsem nevyčetla jak je to s podporou v nezaměstnanosti, když ukončím rodičovskou dovolenou a dám výpověď z rodinných důvodů, protože v létě nefungují mateřské školy a nemám hlídání a zaměstnavatel není ochoten přizpůsobit pracovní dobu. Z jaké částky se podpora vypočítává? Pokud bych nastoupila na jeden měsíc a zaměstnavatel by mě za ten jeden měsíc, dal nadstandardní čistou mzdu, oproti smlouvě, z jakého průměru se vypočítává podpora a za jak dlouhou dobu? Děkuji

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená