FinExpert.e15.cz

Jak investovat přes brokera?

K aktivnímu obchodování s cennými papíry potřebujete nejen technické zázemí (počítač, připojení k internetu apod.), ale i obchodníka s cennými papíry, který nabídne komplexní balík služeb.

Včera jsme vás informovali o nové službě České spořitelny, která je určena pro investory do cenných papírů. Dnes se jí podíváme, jak funguje. O dobré investici mluvíme tehdy, pokud náš tip vyšel podle předpokladů a realizujeme zisk. K vytvoření ziskového portfolia jsou však zapotřebí především kvalitní informace. Touto cestou se vydává i brokerjet ČS.

Prostřednictvím brokerjetu ČS jste doposud mohli realizovat vlastní obchodní příkazy pomocí on-line aplikace. K zahájení obchodování vám stačilo podepsat smlouvu s brokerjetem, založit účet, složit patřičnou hotovost a po přihlášení do on-line aplikace jste již mohli obchodovat. Výběr vhodného titulu byl pouze na vás. Pokud jste měli dostatek potřebných informací k vybranému titulu a byli jste schopni „správně“ rozhodnout, dosáhli jste pravděpodobně zisku. Ve většině případů však individuální rozhodnutí nemusí být tím nejlepším a konzultace s odborníkem se vyplatí. Od včerejšího dne můžete využít novou poradenskou službu brokerjetu – broker Centrum.

Jaké služby získáte?

V rámci poradenské služby můžete konzultovat vlastní investiční záměr přímo s profesionálním makléřem. Konečné rozhodnutí však zůstává stále na vás. Pokud nemáte jistotu nebo jen váháte s nákupem vybraného cenného papíru, získáte názor zkušeného makléře. V případě zájmu vás podrobně seznámí i s jednotlivými investičními nástroji a upozorní na rizika spojená s investicí. Výkonnost jednotlivých investičních nástrojů závisí na celé řadě faktorů – ne všechny může individuální investor pravidelně sledovat a analyzovat. Tuto práci za vás přebírá obchodník a nabízí tipy k nákupu. Obchodník  pomáhá při správě portfolia investičních nástrojů podle vašich individuálních potřeb s ohledem na váš rizikový profil. Kvalitní broker by měl poskytnout maximum kvalifikovaných informací, které sníží riziko možné ztráty investovaných prostředků.

Tři úrovně poradenství

Poradenství je nabízeno ve třech variantách – Silver, Gold a Platinium.

V rámci Silver programu získáte do vaší e-mailové schránky tzv. investiční zpravodaj. Můžete namítnout, že nejde o žádnou novinku. Tyto informace získáte i na vybraných finančních serverech. Musím říci, že to není úplně pravda. Investiční zpravodaj sleduje, co se dělo na kapitálovém trhu přes noc a ráno, tedy v okamžiku kdy finanční servery „spaly“. Výhodou je, že získáte potřebné informace s určitým předstihem. Kromě popisu vývoje trhu získáte i jeden tip k nákupu (vybraný titul). Pokud tip využije, jsou vám nabídnuty i jednotlivé investiční nástroje, které daný titul obsahují. Pokud investiční tip nevyužijete, můžete se s doporučeným investičním nástrojem podrobně seznámit. Tato služba je vhodná pro investory, kteří mají dostatek zkušeností s investováním a pravidelně sledují vývoj trhů.

Zbývající programy Gold a Platinium navíc nabízejí možnost telefonické konzultace s makléřem. Nejvíce služeb získáte v programu Platinium, který má již velmi blízko k Asset Managementu (správě aktiv). Obchodník se aktivně podílí na tvorbě vašeho investičního portfolia a informuje o potenciálních příležitostech. S ohledem na aktuální vývoj na trhu doporučí přeskupení portfolia. I v tomto případě má makléř roli poradce, konečné rozhodnutí zůstává na vás.

Předběžná cena služeb:

  • Silver: 1 000 Kč/měsíc
  • Gold: 5 000 Kč/měsíc
  • Platinium: 11 000 Kč/měsíc

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená