FinExpert.e15.cz

Jak dobře a levně pojistit dítě pro případ úrazu

(Inzerce) Každý, kdo alespoň občas hlídá nějaké dítě, dobře ví, že nejrůznější úrazy jsou u nich na denním pořádku.
Jak dobře a levně pojistit dítě pro případ úrazu

A i když desetkrát nemusí jít o nic vážného, pojedenácté se přece jen může štěstí unavit. Pro takový případ se pak rozhodně vyplatí mít dítě pojištěné. Jakou pojistku ale zvolit?

V podstatě máte na výběr dvě základní varianty. Většina pojišťoven se bude snažit vám vnutit pojištění úrazu a dalších rizik v rámci životní pojistky. Ta má ale i řadu dalších funkcí včetně spoření, což se pochopitelně odráží ve vysoké ceně.

Existuje ale také levnější alternativa, kterou představuje speciální úrazové pojištění dětí. To vás obvykle vyjde pouze na několik set měsíčně a daný účel splní možná ještě lépe. Nenabízejí ho ale bohužel všechny pojišťovny, takže budete muset trochu pátrat.

K čemu úrazová pojistka slouží

Základní úrazové pojištění lze uplatnit opravdu jen v případě trvalých následků nebo smrti zapříčiněných úrazem. To znamená, že pokud by dítě například zůstalo ochrnuté po obrně, pojistka by se na to nevztahovala.

Dále je možné uzavřít připojištění v podobě tzv. denního nebo nemocničního odškodného, které dítěti zajistí určitou částku za každý den případného poúrazového léčení. V závislosti na typu se toto rozšíření vztahuje buď pouze na dobu hospitalizace, nebo zahrnuje i domácí léčbu.

Na jakou částku dítě pojistit

Podle názoru odborníků by kvalitní pojistka pro dítě měla být minimálně na jeden milion korun s progresivním plněním, kdy se při vážném úrazu částka násobí dle míry trvalého poškození zdraví. Je v tom zohledněn fakt, že získaný obnos by měl nejen pokrýt náklady na léčení, ale také například zajistit rodinu v případě, kdy jeden z rodičů musí odejít ze zaměstnání, aby se mohl o dítě starat.

Klepněte pro větší obrázek

Mezi pojišťovny, které umí sjednat takovéto pojištění, patří například AXA, Česká pojišťovna nebo Generali. V některých dalších se na první pohled sice musíte spokojit se smlouvou třeba pouze na půl milionu, ale ve výsledku to jde obejít tím, že takové pojistky uzavřete dvě. Výjimkou ale není ani to, že úrazové pojištění tvoří nedílnou součást většího produktového balíčku a samostatně se vůbec neprodává.

Chcete-li tedy kvalitní produkt za nepřemrštěnou cenu, doporučujeme předem si dobře promyslet, co od pojistky očekáváte. Na svých požadavcích byste si poté měli důrazně trvat a nenechat se přemluvit k žádným „výhodnějším“ řešením, která obsahují všechno možné, co ve skutečnosti nikdy nevyužijete.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená