FinExpert.e15.cz

Jak čeští střadatelé přicházejí o peníze

(Placená inzerce) Nejen v době krize lidé neradi vyhazují za absurdní bankovní poplatky či živí nevýhodné úvěry.
Jak čeští střadatelé přicházejí o peníze

Například náklady na vedení účtu lze ovlivnit způsobem jeho ovládání, pes je však nejčastěji zakopán v jeho samotném nastavení či nevhodném balíčku bankovních služeb. Ale co s tím?

Řešení, které se nabízí, je změna produktu, potažmo banky. Lepší úročení úspor je vhodným důvodem pro změnu banky. Kdo má ale trávit hodiny porovnáváním desítek nabídek? Tuzemský bankovní trh přece zrovna nevyniká cenovou soutěží ani vstřícností ke klientovi, který se v něm často ztrácí. Nehledě na to se klientům na vlastní pěst obtížněji vyjednávají výhodnější podmínky například úvěrů.

Teď se však českým klientům dostává do ruky nástroj, který jim výběr bankovních služeb usnadní a v konečném důsledku ušetří peníze. V minulém roce byl spuštěn server bankbook.cz, který po zadání poptávky vyhledá a porovná úrokové sazby napříč bankovním trhem. Zároveň umožní klientům vybranou banku zkontaktovat a produkt si objednat. To vše z jednoho místa, během několika minut.

Server spolupracuje s bankami s cílem získat co nejvyšší zúročení vkladů registrovaných klientů, nepodílí se však na samotné transakci a je tedy na poskytovatelích finančních služeb nezávislý. Pracuje na principu internetové aukce, jaké se například ve Velké Británii či v Dánsku úspěšně konají již celou řádku let. Aukce jsou organizovány pro každého klienta zvlášť, aby byly zohledněny jeho individuální potřeby.

Pro banky je internetová aukce depozit také výhodná, slibují si získání nových klientů a jsou proto připraveny nabídnout uživatelům bankbook.cz zajímavější úrokové sazby termínovaných vkladů či spořicích účtů.

Přemýšlet o penězích se vyplácí

Náš modelový klient má uspořených 300 000 korun a nechává je ležet na běžném účtu, kde se měsíční zúročení rovná nule. O možnosti založení spořicího účtu nebo terminovaného vkladu s dobou trvání 1 rok, které nabízí úročení kolem 3,3 %, se dozvěděl až díky porovnání různých nabídek přes server bankbook.cz. Co to udělalo s jeho penězi?

V druhém případě získal větší sumu, například prodejem domu. Kdo mu poradí, co s ní?

Částkaúročenídoba úročenívýsledná částka
300 000 Kč3,8 % p.a.1 rok311 400 Kč
1700 000 Kč4,6 % p.a.2 roky1 859 997 Kč

Jen vyšší úročení jeho vkladů našemu klientovi za krátkou dobu vydělalo nemalé peníze. V prvním případě výhodný úrok vynesl klientovi 11 400 Kč, v druhém bezmála 160 000 Kč. Mít přehled o svých penězích se tedy vyplatí, zvlášť když výhodné úročení lze získat tak snadno a zdarma, na bankbook.cz.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená