FinExpert.e15.cz

Jadran express odveze vás i vaše auto

Také pro letošek připravily České dráhy provoz Jadran expressu Praha – Split. První express odbavily v pátek 18. června. Železnice nabízí pohodlné spojení do Chorvatska, včetně dopravy osobního automobilu, který je možné naložit v Praze a v Brně.
Jadran express odveze vás i vaše auto

V pátek 18. června 2004 v 11.05 vyjel z pražského hlavního nádraží první letošní Jadran express – letní charterový autovlak cestovní kanceláře ČD travel do chorvatského Splitu. Jadran express jezdil poprvé celou loňskou sezonu a odvezl tam i zpět téměř 6000 turistů a 600 automobilů. Mezi letošní novinky patří nakládka automobilů nejen v Praze, ale i v Brně, zařazení kvalitnějších vozů k sezení, snídaně v ceně lůžka, polo- a plná penze v jídelním voze a služba pojízdného minibaru v celém vlaku.

Ve Splitu na Jadran express navazují autobusové transfery ČD travel do známých letovisek dalmátského pobřeží. Vlak bude jezdit každý týden až do 19. září (26. září pak v kombinaci s autobusem). Prodej jízdenek zajišťují prodejní kanceláře ČD travel, mezinárodní pokladny ČD a vybrané cestovní kanceláře. Jadran Express je sestaven z vozů lůžkových, lehátkových, ze typů vozů 2. třídy, jídelního vozu, služebního vozu pro přepravu jízdních kol a zavazadel a vozů pro přepravu automobilů a motocyklů.

Vlak vyjíždí z Prahy každý pátek v 12:05, z Brna v 16:15. Na území České republiky zastavuje také v Kolíně, Pardubicích, České Třebové a Břeclavi. Nakládka automobilu je možná jen v Praze a Brně, probíhá vždy dvě hodiny před odjezdem vlaku. Příjezd do Splitu je v sobotu v 11:04. Na zpáteční cestu vlak vyjíždí v sobotu v 18:35, příjezd do Prahy je 17:28 (Brno 13:30). Jízdenky je možné objednat v cestovní kanceláři ČD, mezinárodních pokladnách ČD, Čedoku a autorizovaných cestovních kancelářích.

O autobusových spojích pro cestující, kteří nevyužijí přepravy vlastního vozu najdete informace na internetu.

Kromě běžných slev je možné získat 20 % slevu z ceny jízdného a to při se současném zakoupení pobytu v Chorvatsku v CK ČD. Zdarma jsou přepravovány děti do 4 let bez nároku na služby.

Klepněte pro větší obrázek

Další informace:

  • Jízdní doba je 23 hodin,
  • v Chorvatsku jsou nově zavedeny zastávky pro přípoje. Perkovič pro směr na Šibenik a Knin pro směr na Zadar,
  • skladba vlaku celkem 11 vozů,
  • autobusové transfery z nádraží ve Splitu do Gradacu, zastávky v jednotlivých letoviscích. Cena zpáteční jízdenky Split – Gradac 550 Kč,
  • do soupravy je zařazen klimatizovaný jídelní vůz.

Rady pro cestující

Cestující se mohou s podrobnými informacemi o provozu autovlaku obracet na pracovníky ČDtravel, na internetu je možné najít podrobné informace na adrese této kanceláře . Základní instrukce jsou následující:

  • Během přepravy každý cestující zodpovídá za svoje zavazadla, za bezpečnost svoji i svých dětí.
  • Ve stanicích mimo území ČR neopouštějte vlak, odjezd může být uspíšen!
  • V době celní a pasové kontroly se zdržujte zásadně ve vlaku, a to na svých místech a vždy mějte u sebe pas. Během cesty mějte vždy u sebe osobní doklady.
  • Na další dotazy během přepravy odpovídá Chief de train (vedoucí vlaku).

 

Další informace o cestování autem v Chorvatsku


Srovnání s jinými druhy přepravy

Při vlastní dopravě autem doporučená trasa: Praha - Jihlava - Znojmo - Hatě - Wien - Graz - Maribor - Záhřeb - Karlovac- Gračas - Knin - Split. Vzdálenost 1050 km, cesta trvá cca 12 - 14 h. Cena podle spotřeby vašeho automobilu, v Rakousku nutné zakoupit dálniční známku. Poplatky ve Slovinsku a Chorvatsku: cca 10 EUR.

Autobusová doprava s dopravní kanceláří: klimatizovaný bus s TV, video, WC, možnost zakoupení nápojů, cena zpáteční jízdenky: od 2.000,- Kč

Letecká doprava Praha - Split - Praha: cena zpáteční letenky: okolo 7 000,- Kč

Letecká doprava Bratislava - Split - Bratislava: cena zpáteční letenky: od 4 000,- Kč Mnoho dalších informací důležitých pro cestování naleznete v knihovničce Osobních financí č. 6/04.


Další článek


 

Související články


 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená