FinExpert.e15.cz

Investorem za stovku měsíčně


xls  |  18. 10. 2011 13:09

Ano, "utratit všechny uspořené peníze za dovolenou nebo si ji dokonce pořizovat na půjčku je podle finančních odborníků hazard". Člověk může ale udělat ještě větší blbost, a to naletět finančnímu poradci na jejich "zhodnocení", a tím o ně přijdete opravdu bez protihodnoty. To už lepší ta dovolená nebo propít.

 | 
RX  |  18. 10. 2011 21:22

Pekna chazka to jsou ti fiancni poradci. Absolutne nic negarantujou a jen kibicuji. A chteji svuj peniz bez ohledu na to jak to po jejich rade dopadlo. O prisnem dohledu CNB je mozne se jen usmivat. Jsou bohapusti prodejci ruznych fondu, kde riziko nakonec vzdy nese kupujici. Je to jako kdybychom reznika nazyvali masnym poradcem.

 | 
Pavel  |  20. 10. 2011 10:26

Kriste pane! Probuďte se už všichni! Copak asi naspoříte za pár stovek mesíčně co? Prdlajs! A za pár větších stovek? Zase prdlajs! Možná trošičku větší. Když investovat, pak to musí být minimálně desítky tisíc měsíčně, jinak je to lepší vzít a užít si těch pár drobných. Nekoukejte na těch pár milionářů, ti to ani jeden nezískali šetřením. A ti miliardáři už vůbec ne. Karty jsou rozdané a překročit hranici chudoby se hned tak někomu nepodaří. A stoprocentně ne tím škudlením drobných. Jeďte na dovolenou s rodinou, projezte to v restauracích s přáteli. To je to pravé bohatství. To zase ti miliardáři nemůžou. Ti buď utíkají, někdo jim jde po krku, pořád jě někdo vydírá a rodina čeká, až natáhnou brka. Navíc rubáš nemá kapsy. Za pár stovek je třeba žít...

 | 
Petr  |  03. 11. 2011 16:28

Problém je v tom, že Češi by chtěli spořit sto korun měsíčně a za pár měsíců zbohatnout. Pokud budete investovat po delší dobu, třeba 15 let, tak zejména pravidelnou investicí do akcií si vyděláte slušné peníze. V momentě poklesu kupujete levně a snižujete průměrnou pořizovací cenu. Kdo má rozum a chce se o své peníze dobře postarat, má možnost vydělat. Investice neznamená potenciál zbohatnutí, ale zhodnocení peněz.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená