FinExpert.e15.cz

Investiční příležitosti v ČSOB pro měsíc březen

Praha, 4. března 2013

Od začátku března se nabídka fondů ČSOB rozšířila o smíšený fond Global Partners ČSOB Portfolio Pro květen 95 s unikátní správou portfolia. Zájemci preferující nižší riziko budou mít rovněž možnost investovat v rámci nového zajištěného fondu Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +14 s možností celkového zhodnocení dosahujícího až 60 %. Od minulého měsíce mohou také investoři nakupovat fondy v české měně pohodlně přes své internetové bankovnictví.

„Nové fondy zařazujeme do nabídky podle aktuální situace, která panuje na trzích a podle poptávky našich klientů. Ti vyžadují dobrý výnos s co možná nejnižším rizikem. Březnové fondy se proto vyznačují vysokou flexibilitou, která jim umožňuje rychle reagovat na změny a tak klientovi zajistit dobré zhodnocení,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. 

Global Partners ČSOB Portfolio Pro květen 95 je novinka v nabídce ze skupiny fondů typu Portfolio Pro, což jsou smíšené fondy, upravující své složení v závislosti na aktuálním vývoji na trzích. V případě poklesu na světových trzích v průběhu jednoho roku uskuteční fond kroky, které směřují k zabránění poklesu jeho ceny pod stanovenou hraniční hodnotu. Fond nemá zajištěnou návratnost investice ani minimální výnos.

KBC Master Fund ČSOB Portfolio Pro květen 90 je další fond typu Portfolio Pro, který ČSOB nabídla svým klientům již v květnu 2011. Ke konci dubna 2013 bude znovunastavena hraniční hodnota na úrovni 90 % aktuální hodnoty. ČSOB tak nabízí možnost investovat do tohoto fondu právě v čase znovunastavení hraniční hodnoty na úrovni 90 % a za zvýhodněný vstupní poplatek. Nabídka platí do konce dubna.

Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +14 je zajištěný fond umožňující podílet se na zisku z akciových trhů se zajištěním návratnosti investované částky ke dni splatnosti. Výnos je vázán na koš 30 akcií společností z celého světa, vybraných na základě rozsáhlých analýz investičních specialistů. Investice může přinést zhodnocení až 60 % za dobu trvání fondu.

V nabídce z minulého měsíce je také strukturovaný fond Optimum Fund ČSOB Potravin a nápojů 3 s ochranou investice ve výši 95 % investované částky. Fond investuje do stabilních společností se zaměřením na potravinářský průmysl. Společným znakem společností zastoupených v portfoliu fondu je jejich velikost a globální působnost. Jsou předními světovými dodavateli potravin a nápojů se zastoupením na všech významných trzích, neopomenutelnou charakteristikou je rovněž expanze na nové trhy.

Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka muže být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná.

Hlavním cílem podílového fondu je zajistit podílníkům nejvyšší možný výnos, a to investováním do převoditelných cenných papírů a likvidních aktiv. Druhotným cílem fondu Optimum Fund ČSOB Potravin a nápojů 3 je vyplatit investorovi nejméně 95 % investované částky ke dni splatnosti. Zajištění hodnoty vložené investice a výnosu se váže ke dni splatnosti (den odkoupení podílů od investorů) fondu s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota vložené investice.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená