FinExpert.e15.cz

Investice mi přinášejí stejné uspokojení jako fotbal

(Inzerce) Jaroslav Mlynář žije spokojený život – po studiích na VŠE v Praze se mu podařilo získat dobré místo u nadnárodní poradenské společnosti.
Investice mi přinášejí stejné uspokojení jako fotbal

Díky dobrému platu si před dvěma lety vzal hypotéku a pořídil si vlastní bydlení. Kromě zařizování nové nemovitosti žije svou prací, moderními technologiemi, sportem a také investicemi. „Už jako malý jsem po tátovi škemral, aby mě u nás na Moravě přihlásil do fotbalového klubu. Od dětství jsem díky tomu chodil na tréninky a o víkendech na zápasy. Sport jako takový se stal nedílnou součástí mého života.“

„Práce v consultingu je sice finančně zajímavá, ale časově hodně náročná, kolikrát musíme na zakázkách pracovat dlouho do noci. Přestože vlastně pořád bojuju s časem, sport mi pomáhá zrelaxovat, takže se ho držím jako klíště. Stíhat ale zápasy je kolikrát adrenalin,“ říká Jaroslav, když jsme se ho zeptali na to, jak se mu daří skloubit volný čas s pracovními úkoly. „V soukromí mi s nedostatkem času hodně pomáhají moderní technologie. Těm jsem, přiznávám, zcela propadl. Pořídil jsem si chytrý telefon a tablet, ve kterém mám aplikace, hlavně finančního rázu. Díky nim dokážu včas a bez problémů vyřídit řadu důležitých soukromých záležitostí,“ svěřuje se Jaroslav.

„Dovedete si třeba představit, že byste dnes šli s každým platebním příkazem do banky na náměstí? Já tedy ne. Moje práce by mi ani nic takového neumožnila,“ směje se Jaroslav a pokračuje: „Díky oboru, který jsem na VŠE vystudoval, nadšeně testuji různé bankovní aplikace. Nedávno jsem objevil úplnou novinku od ČSOB, která mi umožňuje spravovat mé peníze zase o něco lépe. Pravidelně investuji a internetový portál ČSOB Investice mi poprvé zpřístupnil všechny mé investiční a spořicí produkty, které teď mám pěkně na jednom místě, kdykoliv si vzpomenu. Třeba cestou domů v autobusu. Jakmile se do portálu připojím, ať už z telefonu, tabletu nebo doma z počítače, hned mám k dispozici informace o svých investicích a můžu zkontrolovat detaily svých transakcí. To jsem doteď nemohl,“ popisuje zaujatě Jaroslav.

„Tím, že mám tak málo času, jsem z portálu naprosto nadšený,“ usmívá se už zase Jaroslav. „I když je moje práce hodně náročná, čas na své peníze si vždycky najdu. Studovat analýzy a prognózy, sledovat komentáře investičních analytiků je tak trochu moje hobby. Když ráno přijdu do práce, u snídaně na tabletu zkontroluji aktuální vývoj na trzích. Nové možnosti, jak bych mohl své peníze zhodnotit, mě pak napadnou třeba po fotbale. Musím se ale přiznat, že mi situaci hodně usnadňuje můj osobní bankéř. Ten mi prostřednictvím nového portálu posílá návrhy zajímavých investičních produktů, které jsou přesně podle mého gusta a kterých bych si sám třeba ani nevšimnul. Můj bankéř už totiž dnes přesně ví, čemu dávám v investicích přednost. Neříkám, že se pokaždé rozhodnu jeho návrh přijmout, ale už několikrát se mi podařilo doplnit své investiční portfolio o produkt, který mi vyloženě chyběl.

Nabídky svého bankéře navíc můžu potvrdit ze svého telefonu, počítače, tabletu, a to kdykoliv během 24 hodin. A když se mi produkt nelíbí, můžu nabídku nechat plavat,“ pochvaluje si snadnost komunikace a obsluhy nové aplikace Jaroslav. „Investice mi kolikrát připomínají průběh našich fotbalových zápasů. Je v nich napětí, emoce – radost, občas i zklamání – přesně jako když vyhrajete, nebo prohrajete se svým soupeřem. Já si své investice ale pečlivě hlídám, abych dlouhodobě hlavně vítězil,“ končí náš rozhovor Jaroslav Mlynář.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená