FinExpert.e15.cz

Investice do „modrého zlata“ se stále vyplácí

Praha, 19. září 2013

KBC ECO Fund CSOB Water – ČSOB Akciový fond – Vodního bohatství si drží svoji pozici nejvíce rostoucího fondu a dokazuje, že investovat do vody se vyplatí. Za posledních 12 měsíců vzrostl nejvíce ze všech nabízených fondů, a to o 23,04 %. ČSOB akciový mix a ČSOB dynamický fond patří k těm, které ho následují a dostaly se za stejné období přes hranici 10 %. Průměrný výnos všech otevřených fondů ČSOB je za poslední rok 4,26 %.

ČSOB Akciový fond – Vodního bohatství – je akciový fond investující do firem, které nabízejí produkty a služby v sektoru vodohospodářství. Fond se zaměřuje především na světové společnosti s vysokým potenciálem růstu z průmyslových odvětví a služeb vázaných na vodu, kam spadají například firmy zabývající se čištěním, odsolováním, dodávkami kvalitní vody a podobně. Akcie jsou vybírány po konzultaci s nezávislým výborem pro životní prostředí, přičemž minimální podíl těchto akcií v portfoliu je 75 %. Fond je aktivně řízen, takže se složení portfolia přizpůsobuje dění na finančních trzích.

„Zajištění pitné vody a potravy pro zvyšující se počet obyvatel světa a podpora hospodářského růstu ve vyspělých i rozvojových zemích vyžadují vysoké investice – nyní i v následujících desetiletích. Společnosti, podnikající v často regulovaném odvětví vodního hospodářství, mají trochu jiný byznysový model než firmy vystavené plné konkurenci. Jejich výhodou bývá stabilní marže, která je zajištěna právě regulací na základě uznaných nákladů výroby. Navíc vodní průmysl během uplynulých pěti let překonal světový trh,“ vysvětluje důvody investic do vody Aleš Prandstetter, investiční stratég společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.
ČSOB akciový mix investuje do světových akcií. Z pohledu sektorů se jedná o vysoce diverzifikovaný fond, který je vhodný jako základ akciové složky portfolia. Z hlediska regionu jsou aktiva směřována především do USA. Tento fond umožňuje podílet se na celosvětovém růstu akcií a je aktivně řízen. Nekopíruje ani nesleduje žádnou oficiálně stanovenou referenční hodnotu (index). Zaměřuje se především na akcie obsažené ve čtyřech světových indexech: S&P 500, EuroStoxx 50, Nikkei 225, FTSE 100.

KBC Master Fund CSOB Dynamic – ČSOB dynamický fond vybírá investiční příležitosti především mezi ostatními fondy (včetně fondů skupiny KBC, a to i do více podfondů stejného fondu) podle předem stanovené investiční strategie, čímž poskytuje širokou diverzifikaci portfolia. Fond nabízí moderní způsob investic volných finančních prostředků a je vhodný zejména pro pravidelné investice.

Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka může být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Zajištění hodnoty vložené investice a výnosu se váže ke dni splatnosti (den odkoupení podílů od investorů) fondu s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota vložené investice. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená