FinExpert.e15.cz

Investice do diamantů


Koukám, že diamantové obchody asi moc nejdou, když se na finančních serverech opět začínají objevovat články na podporu jejich prodeje, tak pro připomenutí:

Celosvětová těžba a trh s diamanty je v rukou pouze dvou společností. V případě těžby (vlastnictví dolů) je to Leva Levieva (Rusko) a De Beers (zbytek světa), o obchod se stará Diamond Trading Company (dceřinka De Beers). O tom kolik vytěžených diamantů jde skutečně na trh a kolik jich DTC drží v zásobě aby byl růst stabilní lze jen spekulovat. A je možné, že "až to praskne", tak to bude daleko větší sešup než hypoteční krize v USA. Pod záminkou boje proti terorismu, drogám atd byl zaveden tzv. Kimberleyský proces jehož hlavním cílem je opět co nejvíce trh s diamanty omezit - aby se zamezilo "nekontrolovatelnému" přílivu kamenů a tím poklesu jejich ceny.

Koupit diamant dnes není problém. Ať u nás nebo v zahraničí, díky rozdílným způsobům zdanění (výše DPH), clům a způsobům prodeje (malo / velkoobchod) i za polovinu běžné ceny. Problém je ale kde prodat. Jak prodat JEDEN diamant? Napochodujete do Primossy? To by se vám vysmáli. Navíc, na rozdíl od investičního zlata, tratíte na DPH (kupovali jste za cenu s DPH, prodávat budete za cenu bez DPH).

To už mi přijde lepší investiční zlato. Kromě "problému" s DPH lze v případě potřeby snadno rozdělit a jeho spotřeba neustále stoupá (jak ve šperkařství tak v různých technických oborech).

A to že je počet diamantů jednou pro vždy dán? Nebyl bych si tím tak jist. Již dnes se vyrábějí umělé diamanty, které se od těch přírodních liší jen velmi málo (a kromě průmyslu, kde již téměř nahradily kameny přírodní, začínají pronikat i do šperkařství) a vypadá to, že je jen otázkou času, kdy je nebude možné odlišit vůbec. Neustále se zdokonalují důlní technologie a nedivil bych se ani tomu, kdyby se jednou důl na diamanty otevřel třeba na Měsíci nebo Marsu - jejich vysoká cena v poměru k váze by mohla zaplatit náklady na těžbu a hlavně dopravu.

 | 
Tereza  |  29. 06. 2015 14:07

Zdravím do diskuse, kdybyste chtěli investovat do diamantů, já doporučuji firmu Antwerp Investment (www.antwerpinvestment.cz). Skvělý přístup, my investici vyzkoušeli a a supr.

 | 

Poptávka po diamantech klesá. De Beers si půjčil půl miliardy USD

 | 

ono to neumí html značky, tak ještě odkaz: http://www.e15.cz/burzy-trhy/poptavka-po-diamantech-klesa-de-beers-si-pujcil-pul-miliardy-usd-78288

 | 
Lukáš  |  26. 02. 2009 09:39

přesně tak, klesá celosvětová poptávka i ceny. Za autora psal asi článek někdo z DIC... Jinak se stačí mrknout třeba na dnešní článek na aktulne.cz http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=630299

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená