FinExpert.e15.cz

Internetové odbavení do letadla je u nás již realitou

Odbavit se do letadla přes internet a ušetřit spoustu času si přálo mnoho cestujících. Tuto službu nyní spustily i národní České aerolinie a nízkonákladové SkyEurope.

Možností odbavení přes web se výrazně zrychlí proces odbavení cestujících, kteří již nebudou muset čekat na odbavovací přepážce, ale po příchodu na letiště půjdou přímo k pasové a bezpečnostní kontrole. ČSA zároveň inovovaly procesem rezervace nebo nákupu letenek přes internet a s novou grafickou podobou svých internetových stránek.

Odbavení přes internet u ČSA i se zavazadly

Se službou odbavení přes internet neboli internet check-in si můžete vybrat místo v letadle a vytisknout svou palubní vstupenku. Po příchodu na letiště již nemusíte k odbavovací přepážce, ale procházíte přímo k pasové a bezpečnostní kontrole. Na letiště tak můžete přijít kratší dobu před odletem, a to nejméně 35 minut před odletem. Internetové odbavení můžete využít i se zavazadly. Po příchodu na letiště je odevzdáte u speciální přepážky označené „Baggage drop-off“ a dále pokračujete rovnou na pasovou a bezpečnostní kontrolu. Na pražském letišti dosud internetové odbavení nabízí sedm zahraničních leteckých dopravců, ČSA jsou osmé, které tuto možnost zavedly.

Služba bude určena pro všechny cestující ČSA, kteří mají elektronickou letenku, podle ČSA jde až o 70 procent cestujících. Na internetu se lze odbavit ve třech jednoduchých krocích a to nejdříve 24 hodin a nejpozději 35 minut před plánovaným odletem.

V první fázi bude internet check-in dostupný pro lety, které nabízejí ČSA z letiště v Praze, Charles De Gaulle v Paříži a Schiphol v Amsterdamu a během dvou měsíců ČSA plánují službu rozšířit i na další destinace.

Zjednodušení nákupu letenek přes internet

Kromě internetového odbavení ČSA od 18. června zjednodušily také možnost nákupu letenek přes internetový rezervační systém ČSA. Již ve druhém kroku rezervace se dozvíte celkovou cenu nabízené letenky, ale stále bez poplatků. Cenu s poplatky ČSA plánují zveřejňovat auž ve druhé polovině tohoto roku. Typ letenky a cenovou úroveň, si můžete  vybrat z pěti cenových balíčků, které vám systém nabídne. Novou grafickou podobu dostaly také internetové stránky ČSA www.czechairlines.com.

Odbavení na webu nabídly i SkyEurope

Ve stejný den nabídly odbavení přes web i SkyEurope. Nová služba dává zákazníkům možnost odbavení z domova nebo hotelu už 48 hodin před odletem. Je nutné jen vyplnit rezervační kód a emailovou adresu do formuláře na stránkách www.skyeurope.com. V několika jednoduchých krocích se pak dostanete až k vystavení své palubní vstupenky, kterou následně vytisknete. Na letišti pak opět jdete přímo k pasové kontrole. U SkyEurope je internetové odbavení dostupné pro všechny cestující starší 18 let, kteří mají jen kabinové zavazadlo a kteří jsou držiteli cestovního pasu nebo průkazu totožnosti občana státu EU.

Obecně platnými minimálními technickými požadavky pro internetové odbavení jsou přístup k internetu a připojení k tiskárně, na které bude možné vytisknout palubní vstupenku.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená