FinExpert.e15.cz

Internetové bankovnictví GE Capital Bank používá sto tisíc klientů

 Klienti GE Capital Bank měli ke konci loňského roku 101 303 aplikací internetového bankovnictví. Produkt s názvem Internet Banka Standard s přístupem prostřednictvím digitálního certifikátu používalo 30 898 klientů. Internet Banku GEnius s přístupem pouze prostřednictvím jména a hesla pak 70 405 klientů. Mobil Banku (nástroj GSM bankovnictví) mělo ke stejnému datu 163 170 klientů. Telefon Banku pak 127 688 klientů.

 Internetové bankovnictví začala GE Capital Bank poskytovat v listopadu 2001. Na začátku loňského roku tuto služby využívalo přes 77 00 klientů. Během pouhých dvanácti měsíců se jejich počet zvýšil na více než 101 tisíc.

 „Tak výrazného úspěchu v nárůstu klientů využívající internetové bankovnictví jsme dosáhli zejména díky zavedení Internet Banky GEnius loni v březnu. Za pouhých deset měsíců si Internet Banka GEnius získala přes 70 000 uživatelů. Díky 101 tisícům uživatelů svého internetového bankovnictví je GE Capital Bank nejsilnější bankou v tomto segmentu přímého bankovnictví na českém trhu," řekl David Lorenc, manažer přímého bankovnictví GE Capital Bank.

 Od počátku března nabízí GE Capital Bank klientům Internet Banku společně s běžným účtem GEnius. Ten umožňuje provádět běžné operace platebního styku, čerpat účet do minusu, jednou měsíčně získat výpis z účtu, obsluhovat účet pomocí telefonu a prostřednictvím internetu, a posílat či přijímat e-maily na vlastní personalizované internetové stránce www.genius.cz. GEnius byl v ocenění MaterCard Banka roku 2002 vyhlášen třísetčlennou odbornou porotou za účet roku 2002. GE Capital Bank v tomto ocenění zvítězila i v kategorii „Nejdynamičtější banka roku 2002“.

 V roce 2002 se dařilo i standardní verzi internetového bankovnictví, u které je bezpečnost založena na digitálních certifikátech. Na rozdíl od verze GEnius je Internet Banka Standard určena i podnikatelům. Z celkového počtu 30 898 uživatelů tvoří právnické osoby a drobní podnikatelé více než třetinu. To se projevuje i na nejžádanějších funkcích. Více než 70 % aktivních uživatelů Internet Banky Standard provede alespoň jeden platební příkaz pomocí internetu měsíčně.

 Celkově má alespoň jeden nástroj přímého bankovnictví přes 54 % klientů GE Capital Bank. Nejúspěšnějším kanálem je stejně jako v předchozích dvou letech Mobil Banka, kdy třetina majitelů běžných účtů může nakládat se svými penězi přes mobilní telefon. Internetové bankovnictví ji ale velmi rychle dohání. Za poslední rok poskočilo z nuly na 20 %. Pětina klientů GE Capital Bank tak může obsluhovat své peníze prostřednictvím internetu.

 Nárůst počtu uživatelů přímého bankovnictví se projevil i na počtu transakcí. V průběhu roku 2002 se zdvojnásobil a prostřednictvím internetu, mobilního telefonu či s využitím produktu BankKlient (homebanking) klienti měsíčně provedou téměř 900 000 transakcí. Skoro 60 % všech příkazů k úhradě je prováděno elektronicky. Připočteme-li trvalé příkazy k úhradě, je více než 71 % všech transakcí prováděno automaticky bez návštěvy pobočky.

 (Zdroj: tisková zpráva GE Capital Bank)

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená